ویتالیک بوترین بیش از 1 میلیارد دلار از شیبای اهدا شده به او را به موسسات خیریه اهدا کرد.

ویتالیک بوترین بنیانگذار اتریوم که کمتر از دو هفته پیش به عنوان جوانترین میلیاردر رمزگذار جهان شناخته شد بیش از 1 میلیارد دلار ارز دیجیتال به صندوق امداد Covid Relief و مجموعه خیریه های دیگر اهدا کرده است.

وی این کمک مالی را با تخلیه مقدار زیادی توکن meme با مضمون dog انجام داد که سازندگان سکه Shiba Inu (SHIB) ،Dogelon (ELON) و Akita Inu (AKITA) به او هدیه داده بودند. این ارزهای دیجیتال در پی رافت خیره کننده Dogecoin در چند ماه گذشته شروع به کار کرده اند. این کپی کیت ها گرچه پیرامون meme های مشابه ساخته شده اند اما دارای توکن بسیار بیشتری هستند.

از 12 مه ساعت 16:37 بعد از ظهر بوترین در یک معامله 50 تریلیون توکن SHIB به ارزش 1.2 میلیارد دلار به صندوق امداد Covid India که توسط کارآفرین فناوری هندی Sandeep Nailwal تاسیس شده است اهدا کرد. Nailwal بیشتر به عنوان بنیانگذار و COO Polygon شناخته می شد. پروتکلی که محلول های مقیاس پذیر را در اتریوم در یک سیستم چند زنجیره ای جمع می کند. اوایل ماه آوریل Buterin حدود 600.000 دلار از توکن های ether and maker (MKR) را به صندوق اهدا کرد.

Nailwal بلافاصله در توییتر خود از Buterin تشکر کرد و به سرمایه گذاران SHIB اطمینان داد که این بودجه با مسئولیت پذیری صرف خواهد شد. Nailwal نوشت: "ما هیچ كاری را كه به هر جامعه ای آسیب برساند، به ویژه جامعه خرده فروشی درگیر با SHIB انجام نخواهیم داد."

علاوه بر این طبق اطلاعات ثبت شده از ارائه دهنده داده blockchain Etherscan سررسید اتریوم حدود 441 میلیون دلار AKITA به Gitcoin یک پلتفرم منبع باز در اتریوم ارسال کرده است.

از دیگر کمک های قابل توجه مبلغی بالغ بر میلیونها دلار و همچنین از طریق اتر شامل هدایایی به GiveWell یک ارزیاب خیریه غیرانتفاعی، بنیاد Methuselah با تمرکز در افزایش طول عمر انسان و موسسه تحقیقات هوش ماشینی با هدف توسعه مصنوعی ایمن فناوری های هوش (AI) می باشد.

ظاهراً این توکن ها را با این فرض که بوترین آن ها را نمی فروشد در اختیار او قرار گرفته اند. توسعه دهندگان ناشناس توکن Shiba طی سال گذشته 50٪ از توزیع توکن SHIB را به کیف پول ویتالیک بوترین ارسال کرده اند. در وب سایت این سکه آمده است که 50٪ از کل عرضه "توسط ویتالیک بوترین سوزانده شد" به این معنی که توکن ها به طور دائمی از گردش خارج شده اند یا حداقل این همان چیزی است که توسعه دهندگان تصور می کنند. برخی از پیروان بازار حدس می زدند که بوترین می تواند دارندگان SHIB را "قالیچه" کند یا به زبان ساده سکه ها را بفروشد و این چیزی است که به نظر می رسد یک شیرین کاری بازاریابی علیه خالقان و دارندگان است. در واقع اقدامات بوترین به طور قابل توجهی بر قیمت توکن ها تأثیر گذاشته است. طبق گزارش کوین بیس Shiba Inu به میزان 36 درصد، Dogelon Mars به میزان 65 درصد و Akita Inu بیش از 50 درصد در 24 ساعت پایین آمده اند.

نکته مهم این است که این اتفاقات می تواند به این معنی باشد که کمک واقعی دریافت شده توسط خیریه ها ممکن است در نهایت بسیار کمتر از مبالغ در نظر گرفته شده باشد.

بوترین هنوز بیش از 1 میلیارد دلار اتر در اختیار دارد. اگرچه او تقریباً تمام دارایی خود را قبل از اعطای کمک مالی به آدرس دیگری منتقل کرده بود.

شیباشیبا
شیبا$۰.۰۰۰۰۱۱۷۰.۳۵۸۵۳۴۹۷۰۹۴۹ تومان