رمزارز انجین Enjin چیست و چگونه کار می کند؟

انجین یک ارز دیجیتال است که در سال 2017 توسط شرکت انجین راه‌ اندازی شد. رمزارز انجین یک توکن سازگار با ERC20 است به این معنی که می‌توانید آن را با استفاده از کیف پول اتریوم ارسال و دریافت کنید. اما فناوری پشت انجین چیزی فراتر از مدیریت این ارز واحد است.

انجین برای ادغام با بازی ها طراحی شده است به این معنی است که شما می توانید از رمزارز انجین به عنوان ارز استفاده کنید و از کیف پول انجین برای خرید، فروش و معامله NFT استفاده کنید. برای مثال بازیکنان MMORPG ممکن است کالایی را در انجین خریداری کنند که در چند بازی قابل استفاده است و به راحتی قابل معامله و یا فروش در یک بازار آنلاین می باشد.

شرکت سازنده انجین در سنگاپور مستقر است و با دیگر شرکت ها همکاری می کند تا راه حل های خود را بر روی پلتفرم انجین پیاده سازی کند.

ویژگی های خاص انجین

بسیاری از ارزهای دیجیتال صرفاً یک ارز هستند که شبیه به دلار و یا طلا برای انجام معاملات یا حفظ ارزش استفاده می‌شوند. رمزارز انجین نیز همانند آن ها قابل معامله است اما موارد استفاده متمرکز تری برای بازی ها، NFT ها و سایر دارایی ها و برنامه های کاربردی در پلتفرم خود دارد.

مواردی که برای فروش در بازار انجین فهرست شده اند در بازی هایی مانند Lost Relics و Spirit Clash قابل استفاده هستند. برای انتقال آیتم ها به بازیکنان دیگر به ENJ نیاز دارید. این باعث می شود که در مقابل برخی از ارزهای رقیب مانند دوج کوین که کاربرد داخلی ندارند دوام بیاورند.

آیا می توان انجین را استخراج نمود؟

هیچ روشی برای استخراج مستقیم رمزارز انجین وجود ندارد زیرا روی بلاکچین خود عمل نمی کند. انجین یک رمزارز در بلاکچین اتریوم است به همین جهت ماینرهای اتریوم کار را برای ایمن سازی و تقویت انجین انجام می دهند.

کوین های انجین برای چه مواردی استفاده می شود؟

انجین به کاربران اجازه می دهد تا کالاهای بازی های مجازی مانند لوازم جانبی شخصیت ها و یا ارزهای درون بازی را مدیریت و ذخیره کنند. کاربران همچنین می توانند کوین های انجین را با فروش NFT به دست آورند. ENJ می تواند به عنوان ارز برای خرید، فروش و معامله NFT استفاده شود.

ENJ می تواند برای ایجاد، مدیریت و از بین بردن آیتم های درون بازی استفاده شود. توسعه‌ دهندگان می‌توانند توکن‌ های سفارشی، آیتم‌ های منحصر به‌ فرد و یا توکن‌ های امتیازی را با پشتیبانی انجین کوین صادر کنند. در صرافی های خاص کاربران همچنین می توانند ENJ را واریز کرده و سود آن را دریافت کنند.

نحوه خرید انجین چگونه است؟

انجین در همه صرافی‌ های ارز دیجیتال در دسترس نیست اما در صرافی‌ های معروفی مانند کوین بیس، بایننس، جمینی و کراکن در دسترس است.

کیف پول

برای نگه داشتن ENJ به یک کیف پول اتریوم سازگار با توکن های ERC20 نیاز دارید. اگر از یک حساب صرافی موجود، کیف پول نرم‌ افزاری و یا کیف پول سخت‌افزاری استفاده می‌کنید احتمالاً از این نوع ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کند اما قبل از ارسال مجدداً بررسی کنید زیرا احتمالاً خطاها قابل رفع نیستند.

به صورت اختیاری می توانید از کیف پول انجین بلاکچین یک کیف پول نرم افزاری برای دستگاه های موبایل استفاده کنید. کیف پول انجین هم برای دارایی های ارز دیجیتال و هم برای NFT ها بهینه شده است که اگر به NFT های بازی در بازار انجین علاقه دارید برایتان مفید می باشد.

زمان معاملات

زمان تراکنش برای انجین با ازدحام در شبکه اتریوم متفاوت خواهد بود. طبق گفته کراکن تراکنش های رمزارز انجین به طور متوسط حدود پنج دقیقه طول می کشد و به 20 تأیید نیاز دارند.

کارمزد

به عنوان یک توکن ERC20 تراکنش‌های انجین کارمزدی را در اتریوم پرداخت می‌کنند که به عنوان گس اتریوم شناخته می‌شود. بسته به زمان و اندازه معامله شما قیمت گس می تواند بسیار متفاوت باشد. می توانید آخرین قیمت گس را در چندین وب سایت از جمله گس استیشن اتر بیابید.

اتفاقات قابل توجه

پلتفرم بازی شبکه انجین در سال 2009 راه اندازی شد و ادعای دارا بودن بیش از 20 میلیون کاربر دارد. رمزارز انجین از طریق یک عرضه اولیه کوین (ICO) راه اندازی شد که 18.9 میلیون دلار برای انجین جمع آوری کرده و از این بودجه برای توسعه پلتفرم بلاکچین خود استفاده نمود.

سخن پایانی

نرم افزار انجین به توسعه دهندگان توانایی ایجاد و مدیریت کالاهای مجازی در بلاکچین اتریوم را می دهد. هدف انجین مدیریت آیتم های درون بازی در ویژگی های مختلف است. به طور موثر این کار را با کاهش کارمزد تراکنش ها، غلبه بر تکرار و حذف تقلب انجام می دهد. هر ماه میلیون ها معامله در بازار انجین انجام می شود و مالکیت واقعی را برای دارندگان کالاهای مجازی فراهم می کند و تجربه یکپارچه NFT را به کاربران می دهد.

انجین کوینانجین کوین
انجین کوین$۰.۶۸۰۹۱۴۲۰,۷۶۲ تومان