آيا دوج کوین و شیبا اینو ارزش سرمایه گذاری دارند؟

دهلی نو: با کاهش شدید قیمت ارزهای دیجیتال انتخاب‌ های اصلی میم کوین‌ های خرده‌ فروشی مانند شینا اینو و دوج‌ کوین از بین رفته‌ اند.

همه ارزهای دیجیتال در چند روز اخیر شاهد سقوط شدید ارزش بازار بوده اند و میم کوین ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند و سقوط شدیدی را تجربه می کنند.

با نصف شدن ارزش ارزهای دیجیتال بزرگ‌ مانند بیت‌ کوین و اتریوم نسبت به اوج خود میم توکن‌ ها از جمله شیبا اینو و دوج کوین بیش از 70 درصد از اوج خود سقوط نموده اند.

به گفته کارشناسان بازار سرمایه‌ گذاران ارزهای دیجیتال که این میم کوین ها را انباشته کرده‌اند امسال را بسیار دردناک می‌ دانند زیرا قیمت‌ ارزهای دیجیتال کمتر شده است.

انشو آگراوال گفت: میم توکن ها قرار بود موارد استفاده مشخصی داشته باشند و متأسفانه بیشتر از سایر محصولات نرم‌ افزاری که نسخه اصلی هستند با جوک‌ های آنلاین مرتبط می باشند.

او افزود که عملکرد و شهرت آنها به حمایت و تبلیغات رسانه های اجتماعی و اینفلوئنسرها بستگی دارد. فقدان امیدواری به احساسات منفی در میان سرمایه گذاران می افزاید.

این عوامل به علاوه پیشنهاد ممنوعیت بانک مرکزی روسیه و اظهار نظر جنگ طلبانه از سوی فدرال رزرو ایالات متحده دلایل متعددی هستند که به احساسات سرمایه گذاران میم کوین آسیب می زند.

علاوه بر این رگولاتورهای بریتانیا، اسپانیا و سنگاپور نیز قوانین مربوط به ارتقای دارایی های ارز دیجیتال را تشدید کردند. همه این موارد به روند نزولی نه تنها میم کوین ها بلکه برای کل طیف ارز دیجیتال افزوده است.

پراوین کومار بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Belfriks Group گفت: وقتی ارزهای دیجیتال اصلی بد کار می کنند میم توکن ها سقوط بسیار بدتری را تجربه می کنند زیرا این کوین ها صرفاً بر اساس احساسات و حدس و گمان معامله می شوند.

ادول پاتل می گوید که: آینده این کوین ها به طور گسترده به توانایی تقویت جامعه، ارتباط، هدف و ارائه نوعی ارزش برای دارندگان آن بستگی دارد.

کارشناسان بازار می‌ گویند که هیچ تضمینی وجود ندارد که سرمایه‌ گذاری خوبی باشد علیرغم اینکه می‌ توانند ارزش کلی خود را در طول بازار صعودی و یا رویدادهای روند افزایش دهند. سرمایه گذاری در آنها ممکن است سودآور باشد اما ماهیت آنها بسیار ناپایدار است.

به گفته شارما اگر در موارد مناسب استفاده شود میم کوین ها در واقع می توانند برای تراکنش های سریع ترو یا موارد استفاده انعام بسیار ارزشمند باشند. با این حال به نظر می رسد که این مورد اصلی تا امروز نیست.

به گفته Patel of Mudrex اگر جامعه تأثیرگذاران مرتبط و استفاده‌ های آن سالم و قوی باشند میم کوین‌ ها یک گزینه سرمایه‌ گذاری خوب هستند. وی افزود: اگر کوین ارزش داشته باشد به شرط بندی خوبی برای سرمایه گذاران تبدیل می شود.

کارشناسان بازار می‌ گویند که میم کوین‌ ها بیشتر شرط های سوداگرانه هستند اما نباید به عنوان یک سرمایه‌ گذاری تلقی شوند. کوین هایی مانند دوج کوین کوین های تورمی با عرضه نامحدود هستند.

شارما از فلینت می‌گوید: اگرچه آنها اساساً معنایی دارند اما امروزه فقط کوین های فرهنگی هستند و مردم با آن‌ها معامله می‌کنند زیرا میم‌ ها را دوست دارند.

تعداد زیادی از سرمایه گذاران این توکن ها را نگهداری و معامله می کنند. کومار از بلفریکس گفت که این علاقه برای مدتی طولانی باقی خواهد ماند. سرمایه‌ گذاری در میم کوین‌ ها برای سرمایه‌ گذاران بلند مدت انتخاب خوبی نیست زیرا ارزش‌ های ذاتی ندارند.

دوج کویندوج کوین
دوج کوین$۰.۰۸۵۴۱۸۲,۵۹۸.۵ تومان
شیباشیبا
شیبا$۰.۰۰۰۰۱۱۶۶۰.۳۵۴۷۰۹۱۷۴۹۸۲ تومان