تاریخچه مختصری از بزرگترین میم کوین بازار ارز دیجیتال یعنی دوج کوین (Dogecoin)

دوج کوین یکی از ارزشمندترین ارزهای دیجیتال می باشد و به نظر می رسد که همیشه در دهان و ذهن سرمایه گذاران جوان است. علاوه بر این سرمایه گذاران برجسته تری این کوین را هم به دلیل ریشه های کمدی آن و هم به عنوان یک "وسیله معامله" مناسب ارزیابی کرده اند.

اما دقیقاً این مد طنز چیست؟ علاوه بر این چه ربطی به شیبا اینو دارد؟ چرا مارک کوبا و ایلان ماسک این کوین را علیرغم این واقعیت که به معنای واقعی کلمه به عنوان یک شوخی شروع شده است را تبلیغ می کنند؟ ممکن است جواب این سوالات شما را سوپرایز کند.

منشاء دوج کوین

اگر شایعاتی شنیده اید واقعیت دارد: دوج کوین به معنای واقعی کلمه یک سکه جک و یا شوخی است. بیلی مارکوس یکی از خالقان دوج کوین در ابتدا ایین کوین را در سال 2013 ضرب کرد. او با تمجید از CNBC می گوید که این کوین در "حدود دو ساعت" ایجاد شده است.

دوج کوین که در اصل به عنوان یک تقلید از بیت کوین و بر اساس "دوج میم" معروف ساخته شده بود مانند آتش سوزی در دنیای ارزهای دیجیتال گسترش یافت. "جکسون پالمر مدیر محصول در دفتر Adobe Inc در سیدنی استرالیا دوج کوین را در سال 2013 ایجاد کرد تا راهی برای طعنه زدن به هیاهوی مربوط به ارزهای دیجیتال باشد.

بعدها مارکوس برای ایجاد یک ارزدیجیتال جدید با پالمر تماس گرفت. هنگامی که میل مارکوس برای ایجاد ارز دیجیتال افزایش یافت و پس از بررسی های پالمر نسبت به ارز های دیجیتال دوج کوین متولد شد.

"مارکوس کد دوج کوین را بر اساس Luckycoin که خود از Litecoin مشتق شده است قرار داد و در ابتدا از پاداش تصادفی برای استخراج بلاک استفاده کرد. اگرچه این مبلغ در مارس 2014 به پاداش ثابت تبدیل شد. دوج کوین از فناوری رمزگذاری لایت کوین استفاده می کند و اثبات کار کوین می باشد ”

این یک رسانه است که می تواند برای خرید کالا و خدمات استفاده شود. وقتی از دوج به عنوان وسیله معامله استفاده کنند در نهایت قوی ترین جامعه است.

به تازگی چهره های برجسته ای به بنیاد دوج کوین پیوسته اند. ویتالیک بوترین موسس اتریوم به این تیم پیوسته است. علاوه بر این جرد بیرچال رئیس دفتر خانواده ماسک نیز به این تیم پیوسته است.

undefined

با وجود کاهش اخیر قیمت ها تیم این رمز ارز همچنان خوش بین است. به گفته یاهو "در حال حاضر این گروه به دنبال سه سال بودجه برای استخدام کارمند و کار روی دوج کوین به صورت تمام وقت است." مانند همیشه آینده نامشخص است اما با نگاهی به تغییرات اخیر در گروه به طور قطع می تواند برای سرمایه گذاران دوج کوین مثبت تلقی شود.

دوج کویندوج کوین
دوج کوین$۰.۰۸۶۷۲۹۲,۶۵۰.۴ تومان