تعداد زیادی از ارزهای دیجیتال نسبت به بیت کوین سود بیشتری برای استخراج دارند

با نزدیک شدن به پایان سال ارزش ارزهای دیجیتال در سال 2021 بسیار افزایش یافته است و در نتیجه ماینرهای دارایی های ارز دیجیتال سود می برند. طبق آمار سودآورترین رمزارز برای استخراج در پایان نوامبر کادنا است زیرا یک دستگاه 18 تراهش (TH/s) می تواند تا 326 دلار در روز دریافت کند. این روزها کوین های Scrypt با حداکثر 110 دلار در روز دومین سودآور هستند و ماینرهای Ethash می توانند تا 105 دلار در روز درآمد داشته باشند.

undefined

استخراج کادنا، اسکریپت، اتاش و ایگلسونگ بسیار سودآورتر از استخراج SHA256 است.

نزدیک به 13 سال پیش یعنی زمانی که بیت کوین برای اولین بار راه اندازی شد این ارز دیجیتال می توانست با یک واحد پردازش مرکزی (CPU) استخراج شود. این بدان معنی است که هر کسی که در آن زمان یک کامپیوتر مناسب داشت می توانست پاداش های بلاک بیت کوین (BTC) را استخراج کرده و پیدا کند. پس از آن مرحله مردم شروع به استفاده از دستگاه‌ هایی با مدارهای الکترونیکی تخصصی به نام واحدهای پردازش گرافیکی (GPU) نمودند.

امروزه ماینرهای بیت‌کوین از دستگاه‌ های مدار مجتمع (ASIC) ویژه برنامه برای استخراج بیت کوین استفاده می‌ کنند. ریگ ماینینگ های بیت کوین قدرت پردازش را به الگوریتم SHA256 اختصاص می دهند و این بدان معناست که دستگاه ماینر بیت کوین ASIC نمی تواند کوین هایی مانند اتریوم، لایت کوین و یا کادنا استخراج کند.

این شبکه‌ ها از الگوریتم‌ های اجماع متفاوتی استفاده می‌ کنند و تعداد زیادی ماشین برای استخراج شبکه‌ های دارایی ارز دیجیتال خاص با الگوریتم‌ های اجماع منحصر به‌ فرد ساخته شده‌ اند. SHA256 یک الگوریتم اجماع است که توسط بیت‌ کوین استفاده می‌ شود اما ماینرهای SHA256 همچنین می‌ توانند کوین هایی مانند بیت‌ کوین کش (BCH)، bitcoinsv (BSV)، پیر کوین (PPC) و unbreakable (UNB) را استخراج نمایند.

رمزارزهای SHA256 پنجمین ارزهای دیجیتال سودآوری هستند که در پایان نوامبر 2021 استخراج می‌ شود. چهار الگوریتم برتر اجماع سودآوری که امروزه استخراج می‌ شوند عبارتند از کادنا، اسکریپت، Ethash و Eaglesong.

طبق آمار asicminervalue.com یک ماینر ASIC مستقر در کادنا می تواند تا 326 دلار در روز با 18 TH/s با 0.12 دلار در هر کیلووات ساعت دریافت کند. یک ماینر مبتنی بر اسکریپت با 9.5 گیگاهش در ثانیه (GH/s) می تواند با همان هزینه های برق روزانه 110 دلار دریافت کند.

750 مگاهش در ثانیه (MH/s) ماشین‌ های ASIC که الگوریتم Ethash را استخراج می‌ کنند (اتریوم، اتریوم کلاسیک، pirl) می‌ توانند تا 52 دلار در روز دریافت نمایند. دستگاه‌ های ماینر مبتنی بر Eaglesong که CKB را استخراج می‌ کنند می‌ توانند روزانه ۴۵ دلار با ۱۲ TH/s دریافت کنند.

ماینرهای SHA256 بیت کوین با حدود 100 TH/s با 0.12 دلار در هر کیلووات ساعت استخراج می کنند و می توانند تا 27 دلار در روز استخراج نمایند. ماینرهای برتر بیت کوین با سرعتی تا 100 TH/s پردازش می کنند اما ماینرهای SHA256 با حداقل 11.5 TH/s می توانند سود کمی داشته باشند. طی چند ماه آینده تعدادی از ماینرهای نسل بعدی قرار است راه اندازی شوند.

طبق چند اعلامیه قبلی نسخه‌ های ماینینگ آتی که قدرت هش بسیار بیشتری دارند به الگوریتم‌های اجماع مانند Ethash و SHA256 اختصاص داده می‌شوند.

بیت کوینبیت کوین
بیت کوین$۲۹,۸۵۰۹۱۹,۴۹۹,۸۶۶ تومان
KadenaKadena
Kadena$۲.۸۶۸۸,۰۹۹ تومان