آیا شیبا اینو Shiba Inu می تواند تا سال 2025 به 1 دلار برسد؟

شیبا اینو حدود 46,000,000% در سال 2021 به دست آورده است.

با قدمت بیش از یک قرن هیچ طبقه دارایی به اندازه بازار سهام سرمایه گذاران را ثروتمندتر نکرده است. حتی اگر سهام گاهی اوقات عملکرد ضعیفی نسبت به اوراق قرضه، کالاها و مسکن دارند هیچ یک از این طبقات دارایی با میانگین بلندمدت بازده سالانه بازار گسترده تر مطابقت ندارند.

اما اگر فقط به عملکرد طبقات دارایی در چند سال گذشته نگاه کنید اوضاع به شدت تغییر می‌ کند. از مارس 2020 که پاندمی کووید19 به پایان رسیده است ارزهای دیجیتال در بازار سهام چرخیده اند. در حالی که معیار S&P 500 طی دو سال تقریباً دو برابر شده است ارزش کل ارزهای دیجیتال با بیش از 1200 درصد افزایش به 1.88 تریلیون دلار رسیده است.

اگرچه دو ارز دیجیتال بزرگ یعنی بیت‌ کوین و اتریوم اعتبار زیادی برای این افزایش ارزش بازار ارز دیجیتال دریافت می‌ کنند اما این افزایش تاریخی نسبت به میم کوین شیبا اینو می باشد که واقعاً از بین رفته است.

دستاوردهای شیبا اینو در سال 2021 تاریخی بود

هنگامی که سال 2021 آغاز شد شیبا اینو یکی از ده‌ ها کوین الهام گرفته از شیبا اینو بود که به دنبال سرمایه‌گذار ی بر روی شور و هیجانی بود که دوج کوین را به میزان قابل توجهی بالاتر برد. در 1 ژانویه 2021 می‌ توان یک توکن شیب را با مبلغ ناچیز 0.000000000073 دلار خریداری نمود. اما در کمتر از 10 ماه همین توکن ها تا 0.00008841 دلار افزایش می یابند. از نظر بصری تشخیص تفاوت بین این دو عدد کوچک ممکن است دشوار باشد اما بین 1 ژانویه و 27 اکتبر 2021 شیبا اینو شش صفر پس از نقطه اعشار خود خورد و اوج افزایش درون سالی را در حدود 121,000,000% داشت. به عبارت دیگر سرمایه گذاری 1 دلاری در اول ژانویه 2021 می تواند یک سرمایه گذار خوش شانس را میلیونر کند.

هنگامی که پرده در سال 2021 بسته شد توکن های شیب در همسایگی 46,000,000 درصد افزایش یافتند. این با 121,000,000 درصد فاصله زیادی دارد اما احتمالاً بزرگترین سود یک ساله است که ممکن است از منظر سرمایه گذاری شاهد باشیم.

عملکرد تاریخی شیبا اینو در درجه اول تابعی از افزایش دید و پویایی بازار ارزهای دیجیتال بود. شیب از فهرست شدن در صرافی های جدید در سال گذشته بسیار سود برد. همچنین راه اندازی صرافی غیرمتمرکز شیبا سواپ در جولای 2021 به بهبود نقدینگی کمک کرد و به دارندگان این امکان را داد تا کوین های خود را به اشتراک بگذارند. از اکتبر میانگین دوره نگهداری شیب در صرافی ارزدیجیتال کوین بس از شش روز به 101 روز افزایش یافته است.

در مورد پویایی بازار ارز دیجیتال سرمایه‌ گذاران باید بدانند که خرید مشتقات مانند قرارداد اختیار و یا فروش کوتاه مدت سهامی که به صورت عمومی معامله می‌ شود بسیار آسان‌ تر از شرط‌ بندی در برابر یک ارز دیجیتال پرمصرف اما کمتر شناخته شده است. با حداقل راه‌ های شرط‌بندی در برابر ارزهای دیجیتال که بیت‌ کوین نام ندارند یک سوگیری خرید ذاتی به شیبا اینو کمک کرد.

undefined

با توجه به عملکرد شیبا اینو در سال گذشته دارندگان آن و حامیان رسانه های اجتماعی امیدوارند که این رمزارز یک عملکرد Encore داشته باشد. در واقع برخی حتی بر این باورند که در نهایت می تواند به 1 دلار در هر توکن برسد.

سوال بزرگ این است که آیا شیبا اینو می تواند تا اواسط دهه به 1 دلار برسد؟

برای شروع راه‌ اندازی عمومی راه‌ حل بلاکچین لایه ۲ شیباریوم Shibarium باید زودتر اتفاق بیفتد و بدون مشکل انجام شود. هدف شیباریوم کاهش قابل توجهی از کارمزد تراکنش های مربوط به توکن های شیب است. کاهش هزینه‌ ها نه تنها شیب را به گزینه پرداخت جذاب‌ تری برای معامله گران تبدیل می‌ کند بلکه گامی کلیدی برای تقویت بازی‌های مبتنی بر بلاکچین است. در حال حاضر شیباریوم به صورت خصوصی در حال آزمایش است.

کاتالیزور اصلی بعدی توسعه و راه اندازی بازی مبتنی بر توکن غیرمثلی یعنی NFT است. اگرچه قبلاً شاهد تعداد انگشت شماری از بازی‌ های مبتنی بر بلاکچین بوده‌ ایم که درآمد قابل‌ توجهی ایجاد می‌ کنند شیبا اینو نمی‌تواند بازی را راه‌ اندازی کند تا زمانی که بتوان به شیباریوم برای کاهش قابل توجه هزینه‌ های تراکنش اعتماد نمود. هنگامی که شیباریوم به طور عمومی راه اندازی شد بازارهای NFT می توانند رشد نمایند.

البته نسخه خود شیبا اینو از متاورس نیاز به موفقیت دارد. متاورس به عنوان اینترنت بعدی در نظر گرفته می شود که به کاربران متصل اجازه می دهد تا با یکدیگر و محیط اطراف خود در دنیای مجازی سه بعدی تعامل داشته باشند. توسعه دهندگان اخیراً قصد خود را برای فروش قطعات دیجیتالی زمین معروف به شیبالندز در نسخه خود شیبا اینو از متاورس اعلام کردند. بار دیگر همه اینها به کاهش کارمزد تراکنش ها بستگی دارد.

در نهایت باید مقداری کوین بسوزد. هنگامی که ویتالیک بوترین بنیانگذار اتریوم بیش از 410 تریلیون شیب را به یک آدرس بلاکچین مرده ارسال نمود تقریباً 41 درصد از عرضه در گردش شیبا اینو را حذف کرد. تکه‌ های بزرگی از کوین ها باید طی چهار سال آینده از چرخه خارج شوند تا واقعاً به شیب شتاب صعودی بدهد.

undefined

اگر فضای ارز دیجیتال موضوعی را نشان داده باشد آن موضوع غیرممکن نیست. اما احتمال اینکه شیبا اینو تا سال 2025 به 1 دلار برسد آنقدر کوچک است که عملاً غیرممکن است.

برای شروع یک هدف 1 دلاری در شیب بر اساس حدود 549 تریلیون توکن برجسته شیبا اینو ارزش بازار بسیار خنده‌ دار 549 تریلیون دلاری را ایجاد می‌ کند که معادل 203 برابر ارزش بازار اپل است شرکتی که 112.2 میلیارد دلار درآمد عملیاتی در 12 ماه اخیر تولید کرد. همچنین ارزش گذاری نزدیک به شش برابر تولید ناخالص داخلی جهانی خواهد بود. حتی در وحشتناک ترین سناریوها نمی‌ توانیم ارزش یک توکن را ببینم که شش برابر ارزش کل بازار همه کالاها و خدمات روی کره زمین در یک سال معین است.

برای ایجاد این ایده سود شیبا اینو از سوزاندن کوین عمدتاً در آینه عقب است. حتی با توجه به اینکه برخی از مشاغل بخش کوچکی از شیب دریافتی خود را می سوزانند و رویدادهای آتی نویدبخش کاهش عرضه در گردش هستند مقدار زیادی کوین همچنان در گردش هستند. این امر رسیدن به 1 دلار و یا حتی 0.01 دلار را تقریباً غیرممکن می کند.

مشکل دیگری که شیبا اینو با آن مواجه خواهد شد عدم تمایز و مزیت های رقابتی آن است. اگرچه در رسانه های اجتماعی محبوب است اما واقعیت این است که چیزی بیش از یک توکن ERC20 ساخته شده بر روی بلاکچین اتریوم نیست. هیچ چیز خاصی در مورد کوین پرداخت وجود ندارد. اکثریت قریب به اتفاق ارزهای دیجیتال می توانند به عنوان یک توکن پرداخت عمل کنند که داشتن هر نوع قدرت ماندگاری را برای شیب دشوار می کند.

تاریخ همیشه نشان داده است که با کوین های پرداخت و توکن‌ های پروتکل در شبکه‌ های پرداخت به دنبال دستاوردهایی که زندگی را تغییر می‌ دهند مهربان نیست. در موارد قبلی که کوین های پرداخت و توکن های پروتکل در یک بازه زمانی کوتاه 20000 درصد یا بیشتر به دست آوردند همین کوین ها بین 93 تا 99 درصد ارزش خود را در 12 ماه تا 26 ماه پس از اوج خود از دست دادند. با افزایش شیب تا 121,000,000 درصد در کمتر از 10 ماه گمان می رود که یک بازگشت عظیم در انتظار است و در حال حاضر در حال انجام است.

شیباشیبا
شیبا$۰.۰۰۰۰۱۲۴۶۰.۳۸۲۳۱۰۶۱۶۶۳۷ تومان
:www.fool.com