آیا شیبا اینو Shiba Inu می تواند به 0.01 دلار برسد؟

به دنبال افزایش 46,000,000 درصدی در سال 2021 آیا اجرای نمایشی در حال انجام است؟

در درازمدت مسلماً هیچ طبقه دارایی به مردم کمک نکرده است که مانند بازار سهام ثروت تولید کنند. اگرچه سهام هر سال بالا نمی رود اما متوسط بازده سالانه بازار سهام بالاتر از سایر طبقات دارایی مانند طلا، اوراق قرضه و مسکن است.

اما اگردقیق شویم داستان کاملاً متفاوت است. از زمانی که 26 ماه پیش پاندم آمد ارزهای دیجیتال در بازار سهام چرخیده اند. حتی با کاهش نزدیک به 60 درصدی ارزش بازار کریپتو نسبت به بالاترین حد خود ارزش کل ارزهای دیجیتال بیش از 1.1 تریلیون دلار یا 806 درصد افزایش یافته است.

از آنجایی که بیت کوین و اتریوم تقریباً 64 درصد از 1.28 تریلیون دلار ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می دهند اغلب به آنها نسبت داده می شود که این ها هزینه را بالاتر می برند. با این حال میم کوین بسیار محبوب آن یعنی شیبا اینو نقش مهمی در هدایت سرمایه‌ گذاران جدید به فضای ارز دیجیتال ایفا کرده است.

دستاوردهای شیبا اینو در سال 2021 واقعاً تاریخی بود

اگرچه بازار ارز دیجیتال سهم منصفانه‌ ای از سودهای کوتاه‌ مدت چشمگیر خود را ایجاد نموده است کاری که شیبا اینو در سال 2021 انجام داد ممکن است به عنوان بزرگترین سال ثبت شده برای یک دارایی در آزمون زمان مقاومت کند.

اگر کنجکاو هستید که چرا تعداد صفرها زیاد است به خاطر داشته باشید که وقتی شیبا اینو اولین بار در آگوست 2020 وارد بازار شد 1 کوادریلیون کوین داشت و کمتر از 10 ماه بعد شیب به بالاترین حد خود یعنی 0.00008841 دلار رسید. بین 1 ژانویه و 27 اکتبر شیبا اینو بیش از 121,000,000 درصد افزایش یافت. به عبارت دیگر یک سرمایه گذاری 1 دلاری در نیمه شب به 1.21 میلیون دلار در کمتر از 10 ماه تبدیل شد.

اگر بخواهیم منصف باشیم شیبا اینو سال 2021 به تلخی به پایان رساند. با این حال حتی با افزایش بیش از 60 درصدی نسبت به بالاترین حد خود شیب سال 2021 را با افزایشی در حدود 46,000,000 درصد پایان داد. افزایش یک ساله به این بزرگی ممکن است دیگر دیده نشود.

جدای از فهرست‌ های بیشتر صرافی ارزهای دیجیتال و نقدینگی بهتر پس از راه‌ اندازی صرافی غیرمتمرکز شیبا سواپ ShibaSwap در ماه جولای به نظر می‌ رسد که پویایی بازار کریپتو کاتالیزور برتر شیبا اینو در سال 2021 بوده است. در حالی که فروش کوتاه مدت نسبتاً آسان است. سهام قابل معامله عمومی یا خرید مشتقات مانند قرارداد اختیار معامله، شرط بندی در برابر ارزهای دیجیتال که بیت کوین نام ندارند می تواند بسیار دشوار باشد. در واقع برخی از صرافی های ارز دیجیتال اجازه فروش کوتاه مدت را نمی دهند.

چه اتفاقی باید بیفتد تا شیب ها به ارزش یک پنی برسند؟

اما سوال بزرگی که در ذهن اکثر دارندگان شیبا اینو وجود دارد این است که آیا کوین آنها می تواند به 0.01 دلار برسد یا خیر. برای برخی از زمینه‌ ها توکن‌ های شیب می‌ بایست در زمان نگارش این مقاله به بیش از 84000 درصد افزایش پیدا کنند تا 0.01 دلار به واقعیت تبدیل شوند.

آن طور که مشاهده می شود سه کاتالیزور وجود دارد که برای شیبا اینو کاملاً ضروری است تا بتواند با 0.01 دلار کار کند: کوین سوزی، نوآوری و شتاب مبتنی بر رسانه های اجتماعی.

شاید بزرگترین چالش شیبا اینو کاهش عرضه عظیم کوین در گردش خود باشد. اینجاست که کوین سوزی وارد عمل می شود. به سوزاندن کوین مانند یک شرکت سهامی عام فکر کنید که سهام خود را دوباره خریداری می کند. با کاهش تعداد سهام موجود هر سهم باقی مانده بسیار ارزشمندتر می شود. با ارسال توکن ها به آدرس های بلاکچین مرده که قابل دسترسی نیستند هر کوین باقی مانده باید ارزشمندتر شود.

سال گذشته ویتالیک بوترین یکی از بنیانگذاران اتریوم که تقریباً نیمی از عرضه کوین در گردش شیب را که بنیانگذار مرموز آن یعنی ریوشی به او هدیه داده بود بیش از 410 تریلیون توکن را به یک آدرس بلاکچین مرده ارسال نمود. در یک لحظه 41 درصد از عرضه یک کوادریلیون کوین شیب برای همیشه از گردش خارج شد. برای رساندن شیب به 0.01 دلار رویدادهای سوزاندن بزرگ بیشتری مورد نیاز است.

دوم توسعه دهندگان شیبا اینو باید سرمایه گذاران را با نوآوری خود شگفت زده کنند. این امر شامل راه اندازی آتی پروژه لایه 2 بلاکچین شیباریوم Shibarium است که برای کاهش قابل ملاحظه کارمزد تراکنش ها و متعاقباً راه اندازی بازی های مبتنی بر توکن غیرمثلی NFT طراحی شده است. راه اندازی موفقیت آمیز شیباریوم برای انجام تراکنش های بازار NFT با قیمت نسبتا پایین بسیار مهم می باشد.

سومین عامل ضروری برای رسیدن شیبا اینو به یک پنی شتاب رسانه های اجتماعی است. همانطور که جوامع نزدیک و هشتگ ها در سال گذشته پول جدیدی را به شیبا اینو وارد نمودند هیجان در مورد این پروژه احتمالاً باید در آینده به اوج های جدیدی برسد تا حرکت کافی برای ارسال شیب به بیش از 84000 درصد افزایش یابد.

شیباشیبا
شیبا$۰.۰۰۰۰۱۰۴۴۰.۳۳۱۸۶۶۸۴۶۳۷۵ تومان
:www.fool.com