تغییر بزرگ اتریوم و خداحافظی آن با ماینر چگونه عمل خواهد کرد؟

اتریوم در حال ایجاد تغییرات بزرگ است. شاید مهم ترین آنها کنار گذاشتن ماینرها باشد که تراکنش ها را در پرکاربردترین شبکه بلاکچین ردیابی و تأیید می کنند. ماینرها قلب سیستمی هستند که به‌عنوان اثبات کار شناخته می‌ شود که توسط بیت‌ کوین پیشگام و توسط اتریوم پلتفرمی که از اتر پشتیبانی می‌ کند به عنوان با ارزش‌ ترین ارز دیجیتال جهان پس از بیت‌ کوین استفاده می‌ شود. اثبات کار به دلیل تأثیرات زیست محیطی آن مورد انتقاد فزاینده ای قرار گرفته است. ماینرهای بیت کوین اکنون به اندازه شیلی از برق استفاده می کنند. اثبات سهام که اتریوم قصد دارد در طول سال 2022 آن را به مرحله اجرا درآورد سبزتر (از نظر مصرف انرژی کمتر) و سریع تر خواهد بود. طرفداران می گویند این سوئیچ تفاوت دیگری را بین اتریوم و بیت کوین نشان می دهد که تمایل به تغییر دارد.

1. سیستم های "اثبات" برای چیست؟

ارزهای دیجیتال بدون بلاکچین (یک فناوری جدید که وظیفه قدیمی نگهداری از تراکنش های مرتب شده زمانی را انجام می دهد) کار نمی کنند. چیزی که با سوابق کاغذی و قلمی متفاوت است این است که دفتر کل در کامپیوترهای سراسر جهان به اشتراک گذاشته می شود. بلاکچین باید وظیفه دیگری را انجام دهد که در دنیای پول فیزیکی به آن نیازی نیست. اطمینان حاصل شود که هیچ کسی نمی تواند بیش از یک بار ارز دیجیتال را با دستکاری دفتر کل دیجیتال خرج کند.

undefined

2. چگونه این اتفاق می افتد؟

امروزه در شبکه اصلی بیت‌ کوین و اتریوم تراکنش‌ ها به بلاک هایی گروه‌ بندی می‌ شوند که در یک زنجیره عمومی منتشر می گردند اما تنها پس از تأیید اثبات کار انجام می‌ شود. با نرم‌ افزار بیت‌ کوین این امر زمانی اتفاق می‌ افتد که سیستم داده‌ های موجود در بلاک را در یک پازل فشرده می‌ کند که تنها از طریق میلیون‌ ها محاسبات آزمون و خطا قابل حل است. این کار توسط ماینرهایی انجام می‌ شود که برای اولین نفری که راه‌ حلی را ارائه می‌ کنند رقابت می‌ کنند و در صورتی که سایر ماینرها موافق باشند ارز دیجیتال رایگان دریافت می‌ نمایند.

3. معایب اثبات کار چیست؟

زمانی که بیت کوین ارزش چند پنی داشت استخراج نیز ارزان بود. اما با افزایش ارزش این رمزارز یک نوع مسابقه تسلیحاتی آغاز شد زیرا ماینرها در تلاش برای به دست آوردن کوین های جدید منابع خود را سرازیر نمودند. نرم افزار بیت کوین با افزایش سختی محاسباتی به افزایش رقابت پاسخ می دهد. استفاده از برق بسیار بالا منجر به فراخوانی از سوی آگاهان محیط زیست برای اجتناب از بیت کوین شد. همچنین منجر به تسلط فزاینده ماینینگ فارمرها زیاد و متمرکز شده است، توسعه ای که آسیب پذیری جدیدی را برای سیستم طراحی شده جهت غیرمتمرکز شدن ایجاد نموده است. در تئوری یک بلاکچین می تواند توسط حزبی که اکثریت قدرت استخراج را کنترل می کند بازنویسی شود.

4. اثبات سهام چیست؟

ایده پشت سیستم اثبات سهام که توسط اتریوم پذیرفته شده است این است که افرادی که 32 اتر (1 اتر در اواخر نوامبر با قیمت تقریباً 4300 دلار معامله می‌ شد) قرار می‌ دهند و یا به اشتراک می‌ گذارند می‌ توانند «ولیدیتور» شوند در حالی که آنهایی که اتر کمتری دارند می‌ توانند به طور مشترک اعتباربخش شوند. ولیدیتورها برای سفارش تراکنش ها به یک بلاک جدید در بلاکچین اتریوم انتخاب می شوند. اگر یک بلاک توسط کمیته‌ ای که اعضای آن گواهی‌ دهنده نامیده می‌ شوند پذیرفته شود به اعتباردهنده آن اتر تعلق می‌ گیرد. اما کسی که سعی می‌ کرد سیستم را بازی کند می‌ توانست کوین هایی را که روی آن قرار داده شده بود را از دست بدهد. سیستم اثبات سهام اتریوم در حال حاضر بر روی یک بلاکچین به نام بیکن چین که جدا از سیستم اثبات کار است آزمایش می شود. تا کنون 38 میلیارد دلار اتر در آنجا سرمایه گذاری شده است. انتظار می رود این دو بلاکچین در سال 2022 ادغام شوند.

5. مزایای این سیستم چیست؟

تصور می‌ شود که تغییر به اثبات سهام مصرف انرژی اتریوم را که 45000 گیگاوات در ساعت در سال تخمین زده می‌ شود و یا کمی بیشتر از نیوزلند تا 99.9 درصد کاهش می‌ دهد. اساساً مانند هر عملیات اینترنتی دیگری است که استفاده از انرژی آن به جای سرمایه گذاری شبیه مجموعه ای از کارخانه های دیجیتال غول پیکر چیزی بیش از اجرای شبکه ای از کامپیوترها را شامل نمی شود. همچنین انتظار می‌ رود تغییر به اثبات سهام سرعت شبکه را افزایش دهد. این امر برای اتریوم که در حال حاضر بستری برای طیف گسترده ای از تراکنش های مالی و تجاری است مهم است.

اتریوماتریوم
اتریوم$۲,۰۶۹.۵۶۳,۳۵۷,۴۸۹ تومان