بایننس معاملات لونا LUNA و UST را به دلیل مشکلات مربوط به بلاکچین ترا Terra به حالت تعلیق درآورد

بایننس پس از توقف بلاکچین ترا LUNA/BUSD و UST/BUSD را در پلتفرم معاملاتی خود به حالت تعلیق درآورد.

صرافی جهانی ارزهای دیجیتال بایننس جفت معاملات با ارزهای دیجیتال اکوسیستم ترا، لونا و TerraUSD (UST) را در پی سقوط بزرگ استیبل کوین الگوریتمی بر روی پلتفرم خود به حالت تعلیق درآورد.

بایننس این حرکت را در 13 مه تایید نمود و معاملات نقطه ای برای جفت های معاملاتی LUNA/BUSD و UST/BUSD به حالت تعلیق درآمد. مشخص نیست چه زمانی برداشت برای لونا و UST ادامه خواهد یافت زیرا صرافی رمزارز به سادگی اعلام کرد که منتظر حل مشکلات شبکه ترا خواهد بود.

این جدیدترین حرکت بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان از نظر حجم معاملات پس از یکی از مهم‌ ترین رویدادهای بلک سوان است که از زمان پیدایش بیت‌ کوین در سال 2009 به فضا رسیده است.

بایننس فیوچرز قراردادهای دائمی لونا را از فهرست خارج نمود. اعتباردهندگان بلاکچین ترا در 12 مه در تلاش برای جلوگیری از حملات احتمالی حاکمیتی پس از خرابی توکن لونا مجبور شدند شبکه را آفلاین کنند.

CZ بنیانگذار بایننس در توییتر برای رسیدگی به این وضعیت صرافی همیشه محتاطانه تصمیم گیری می کند که ممکن است تأثیرات بیشتری بر بازارها و قیمت ارزهای دیجیتال داشته باشد.

CZ گفت که این حرکت به دلیل تصمیم اعتباردهندگان ترا برای آفلاین کردن شبکه که منجر به هیچ گونه واریز و یا برداشتی به یا از هیچ صرافی نمی شود ضروری بود. مدیر عامل بایننس معتقد است تصمیم تعلیق معاملات در پلتفرم خود از سرمایه گذاران ناخواسته ای محافظت می کند که به خرید لونا به امید سرمایه گذاری در صورت از سرگیری فعالیت شبکه لونا ادامه می دهند.

CZ خاطرنشان کرد که بایننس در نظر داشت بی طرفی را در رابطه با کاربران و همتایان صنعت حفظ کند و معمولاً از ارائه نظرات یا اقدامات در مورد پروژه های دیگر خودداری می نماید. تخریب مداوم به این معنی بود که CZ چاره ای جز شکستن این قانون نداشت.

لونا ترا و استیبل کوین الگوریتمی آن Terra USD در 10 مه دچار سقوط شدیدی شد زیرا UST جایگاه یک دلار خود را از دست داد. این سیستم به گونه ای طراحی شده بود که به طور خودکار پیوند خود را با دلار ایالات متحده حفظ کند.

این سقوط فاجعه آمیز بود زیرا ارزش لونا 95٪ در هفته در فضا غرق شد. بنیانگذار ترا یک نقشه راه کوتاه مدت برای تلاش جهت احیای اکوسیستم منتشر نمود. این پیشنهاد شامل سوزاندن 1.4 میلیارد دلار آمریکا و در نظر گرفتن 240 میلیون توکن لونا در تلاش برای جلوگیری از کاهش ارزش دلار آمریکا بود.

TerraClassicUSDTerraClassicUSD
TerraClassicUSD$۰.۰۵۵۶۸۶۱,۷۷۰.۱ تومان
Terra ClassicTerra Classic
Terra Classic$۰.۰۰۰۱۱۶۵۶۳.۷۱ تومان
بایننسبایننس
بایننس۷۵.۴B دلار۱۰ / ۹.۹ امتیاز