معرفی کیف پول بیت کوین برای مبتدیان | هر آنچه که لازم است از کیف پول بیت کوین بدانید

چرا به کیف پول بیت کوین نیاز دارید؟

بیت کوین (BTC) یک ارز دیجیتال است. از آنجا که بیت کوین به هیچ شکل و فرم فیزیکی وجود ندارد، از نظر فنی نمی تواند در هیچ کجا ذخیره شود. در عوض، این کلیدهای خصوصی هستند- که برای دسترسی به آدرس بیتکوین عمومی شما و امضای معاملات استفاده می شوند- که باید به صورت ایمن ذخیره شوند. ترکیبی از کلید عمومی گیرنده و کلید خصوصی شما امکان معامله بیت کوین را فراهم می کند.

چندین شکل مختلف کیف پول بیت کوین وجود دارد که هر یک نیازهای مختلفی را برآورده می کنند و از نظر امنیت، راحتی، دسترسی و غیره با یکدیگر متفاوت هستند.

انواع کیف پول

کاغذ

undefined

کیف پول کاغذی در اصل سندی است که حاوی آدرس عمومی برای دریافت بیت کوین و یک کلید خصوصی است که به شما این امکان را می دهد تا بیت کوین ذخیره شده در آن آدرس را خرج کنید یا انتقال دهید. کیف پول های کاغذی اغلب به صورت کد QR چاپ می شوند تا بتوانید سریع آنها را اسکن کرده و کلیدهای کیف پول نرم افزاری را برای انجام معامله اضافه کنید..

مزیت اصلی کیف پول کاغذی این است که کلیدها به صورت آفلاین ذخیره می شوند، و این باعث می شود تا کاملاً در برابر حملات هکرها از جمله بدافزارهایی که می توانند فشارهایی به صفحه کاربر را وارد کنند، مصونیت داشته باشد. با این وجود، هنوز باید برخی اقدامات احتیاطی هنگام ایجاد کیف پول انجام شود. قبل از تهیه کیف پول کاغذی، باید مطمئن شوید که هیچ کس نظاره گر انجام این کار نیست. برای رد کردن خطر هر گونه نرم افزار جاسوسی که فعالیت های شما را کنترل می کند، توصیه می شود از یک سیستم عامل تمیز مانند اوبونتو استفاده کنید که از طریق درایو فلش USB یا DVD اجرا می شود. علاوه بر این، پس از راه اندازی کیف پول کاغذی، کد وب سایت باید بتواند به صورت آفلاین اجرا شود، که به شما امکان می دهد قبل از تولید کلیدها، از اینترنت جدا شوید. در آخر، از چاپگری استفاده کنید که به شبکه متصل نیست.

علاوه بر این، مهم است که بدانید شما اطلاعات خصوصی و ارزشمندی را روی یک کاغذ چاپ می کنید. بنابراین ، شما باید اقدامات خاصی را برای محافظت از آن قطعه کاغذ انجام دهید. به عنوان مثال، توصیه می شود آن را در یک کیسه پلاستیکی مهر و موم شده نگهداری کرده و در مکانی خشک و ایمن نگهداری کنید تا از آسیب به آب و ساییدگی عمومی آن جلوگیری شود. برخی افراد ترجیح می دهند آن را ورقه ورقه و آن را در یک صندوق امانات ذخیره کنند.

بیت کوین فیزیکی

undefined

بیت کوین فیزیکی معمولاً با مقدار مشخصی بیتکوین از قبل بارگیری می شود و هدف این است که تا زمانی که کلید خصوصی مخفی بماند، نمی توان مقدار آن را خرج کرد. این امر معمولاً با استفاده از مهر و موم قابل تشخیص به دست می آید.

اولین شکل در نوع خود،بیت بیل، مانند کارت اعتباری بود، اما بیشتر گزینه های بعدی مانند مدال گرد بودند. مایک کادول، یک علاقه مند به ارزهای رمزپایه ملقب به "کاساسسیوس"، اولین بیت کوین فیزیکی محبوب کاساسکیوس را در سال 2011 ایجاد کرد. کلیدهای خصوصی در زیر یک هولوگرام قابل انعطاف پنهان شده بود، وقتی برداشته شد، اثری آشکار از خود برجای گذاشت. هنگام بازخرید، سکه ارزش دیجیتالی خود را از دست داد. از آن زمان، چندین تولیدکننده سکه جدید وجود دارد.

بیتکوین فیزیکی یک روش راحت برای ذخیره سازی وجوه شما با خیالی راحت تر است و می تواند در هنگام خرید و فروش آفلاین بسیار مفید باشد. علاوه بر این، آنها اخیراً به یک کالای با ارزش تبدیل شده اند. اما ضرر اصلی یک ضرر جدی است. در نوامبر 2013، از مایک کادول خواسته شد تا فعالیت خود را توسط شبکه اجرای جرایم مالی متوقف کند، زیرا کار او به عنوان یک انتقال دهنده پول در نظر گرفته می شد. مقررات مربوط به این فعالیت غیر قابل تحمل بود، بنابراین وی مجبور شد جلوی فروش اقلام حاوی بیت کوین دیجیتال را بگیرد. از آنجا که بیتکوین در بسیاری از کشورها هنوز یک منطقه خاکستری قانونی است، حتی ممکن است چنین مواردی توسط مقامات، به عنوان پول تقلبی در نظر گرفته شود.

موبایل

undefined

برای کسانی که روزانه به طور فعال  از بیت کوین استفاده می کنند و هزینه کالاها را در مغازه ها پرداخت می کنند یا آنها را به صورت حضوری معامله می کنند، کیف پول بیتکوین موبایل، ابزاری اساسی است. این کیف پول به عنوان یک برنامه بر روی تلفن هوشمند شما اجرا می شود، کلیدهای خصوصی شما را ذخیره می کند و به شما امکان می دهد هزینه های مستقیم را از تلفن خود پرداخت کنید. علاوه بر این، برخی از برنامه ها کاربران را قادر می سازند تا از ویژگی ارتباط نزدیک تلفن های هوشمند خود استفاده کنند، این بدان معنی است که آنها می توانند بدون نیاز به ارائه هیچ اطلاعاتی، به راحتی با تلفن خود روی پایانه ضربه بزنند.

هر مشتری بیت کوین نیاز به دسترسی کامل به کل دفتر بلاکچین دارد که به طور مداوم در حال رشد است و به چندین گیگابایت فضای ذخیره سازی نیاز دارد. به همین دلایل، کیف پول های موبایل از فناوری تأیید پرداخت ساده استفاده می کنند. آنها فقط با تکیه بر گره های قابل اعتماد در شبکه بیت کوین با زیرمجموعه های کوچک بلاکچین کار می کنند تا از داشتن اطلاعات صحیح اطمینان حاصل کنند.

وب

undefined

کیف پول های وب کلیدهای خصوصی شما را در یک سرور ذخیره می کنند که به طور مداوم آنلاین است و توسط شخص ثالث کنترل می شود. سرویس های مختلف ویژگی های مختلفی را ارائه می دهند، برخی از آنها می توانند به کیف پول های موبایل و دسک تاپ لینک شده و آدرس های شما را در دستگاه های شما تکرار کنند.

دقیقاً مانند کیف پول های موبایل، کیف پول های الکترونیکی کاربرانشان را قادر می سازد تا از طریق دستگاه متصل به اینترنت به وجوه خود در حین حرکت دسترسی داشته باشند و اگر به درستی محافظت نشود، ممکن است سازمان هایی که وب سایت را اداره می کنند به کلیدهای خصوصی شما دسترسی پیدا کنند، بنابراین کنترل کامل وجوه شما را به دست می آورند. علاوه بر این، برخی از کیف پول های الکترونیکی در مبادلات کار می کنند و مواردی از تعطیلی و خاموش شدن مبادلات با بودجه کاربران آنها نیز مشاهده شده است.

دسکتاپ

undefined

کیف پولهای دسک تاپ بارگیری و روی رایانه شما نصب می شوند و کلیدهای خصوصی شما را روی دیسک سخت شما ذخیره می کنند. طبق تعریف، آنها امنیت بیشتری نسبت به کیف پول های آنلاین و تلفن همراه دارند، زیرا برای داده های خود به اشخاص ثالث اعتماد ندارند و سرقت آنها دشوارتر است. آنها هنوز به اینترنت متصل هستند که باعث می شود ذاتاً از امنیت کمتری برخوردار باشند. با این حال، کیف پول های رومیزی یک راه حل عالی برای کسانی است که مقدار کمی بیت کوین را از طریق رایانه های خود تجارت می کنند.

گزینه های مختلف کیف پول رومیزی وجود دارد که نیازهای مختلف شما را تأمین می کنند. برخی بر امنیت، برخی بر ناشناس ماندن و غیره تمرکز هستند.

سخت افزار(Hardware)

undefined

کیف پول سخت افزاری نوعی نسبتاً منحصر به فرد از کیف پول بیت کوین است که کلیدهای خصوصی کاربر را در یک دستگاه سخت افزاری ایمن ذخیره می کند. این امن ترین روش برای ذخیره هر مقدار بیت کوین است. هیچ مورد قابل تأیید سرقت پول از کیف پول سخت افزاری وجود نداشته است. برخلاف کیف پول های کاغذی که باید در مقطعی به نرم افزار وارد شوند، از کیف پول های سخت افزاری می توان به طور ایمن و تعاملی استفاده کرد. علاوه بر این، آنها در برابر ویروس های رایانه ای مصون هستند، وجوه ذخیره شده را نمی توان در متن ساده از دستگاه منتقل کرد و در بیشتر موارد، نرم افزار آنها منبع باز است.

برخی از کیف پول های سخت افزاری حتی دارای صفحه نمایش هستند که لایه دیگری از امنیت را ایجاد می کنند، زیرا می توان از آنها برای تأیید و نمایش جزئیات مهم کیف پول استفاده کرد. به عنوان مثال، می توان از یک صفحه برای تولید عبارت بازیابی و تأیید مقدار و آدرس پرداختی که می خواهید انجام دهید استفاده کنید. بنابراین، تا زمانی که شما در یک دستگاه معتبر ساخته شده توسط یک تولید کننده قابل اعتماد و با صلاحیت سرمایه گذاری کنید، وجوه شما ایمن و مطمئن خواهد بود.

بانک

Rainer Michael Preiss، مدیر اجرایی در Taurus Wealth Advisors، اخیراً اظهار داشت که همه بانک های بزرگ ایالات متحده احتمالاً از بلاکچین، بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه می ترسند. وی همچنین اشاره کرده است که، با توجه به عدم اطمینان از عدم شفافیت بانکی، ارزهای رمزپایه می توانند یک گزینه مناسب برای سرمایه گذاران ارائه دهند. در واقع، بسیاری از بانک ها بیت کوین را به عنوان ارز قبول نمی کنند. 

کیف پول بیت کوین و امنیت

مشکلات احتمالی

-در هر حال گرفتن بدافزار نرم افزار مخرب می تواند هارد دیسک شما را اسکن کرده و کلیدهای خصوصی شما را پیدا کند. چند ثانیه بعد، تمام بیت کوین های شما ممکن است ناپدید شوند.

-یک تروجان می تواند همه پرونده های موجود در هارد دیسک شما را رمزگذاری کند. پس از آن، ممکن است تمام پیوندهای کیف پول شما را پیدا کند، سپس متوجه شود که چه مقدار پول دارید و مقدار دقیق بیت کوین را برای رمزگشایی دیسک سخت خود بخواهید.

-صرافی دیجیتال می تواند با پول شما جبران کند.

-می توانید لپ تاپ یا تلفن خود را با نصب کیف پول روی آن گم کنید.

کمی نصیحت

-از استفاده از هر نوع کیف پول که به اتصال به اینترنت نیاز دارد خودداری کنید. به جای آن از گزینه های ذخیره سازی سرد استفاده کنید.

-همیشه محتاط باشید و همه چیز را دوباره بررسی کنید. به عنوان مثال، می توانید ایمیلی دریافت کنید که به نظر می رسد از BlockWallet باشد اما در واقع از BlockWalet است. اگر اجازه آن را بدهید، بیت کوین شما می تواند بلافاصله ناپدید شود.

-سلب مسئولیت: این وبسایت هیچ محتوا یا محصولی را در این صفحه تأیید نمی کند. در حالی که هدف ما ارائه کلیه اطلاعات مهمی است که می توانیم بدست آوریم، خوانندگان باید قبل از اقدام در رابطه با شرکت تحقیق کنند و مسئولیت کامل تصمیمات حود را بر عهده بگیرند، و اینکه این مقاله به عنوان یک مشاوره سرمایه گذاری نیست.

بیت کوینبیت کوین
بیت کوین$۲۹,۴۳۶۹۰۳,۷۱۵,۴۳۸ تومان