آیا می دانید ETF بیت کوین چیست؟

هر آنچه لازم است درباره ETF بیت کوین بدانید را در این مقاله می توانید بخوانید.

ETF بیت کوین روشی ساده و سازگار با قانون را برای معامله قیمت بیت کوین ایجاد می کند که در بازارهایی قابل دسترسی است که سرمایه گذاران از قبل با آن آشنا هستند.

سه سال پس از زمستان رمزنگاری در اوایل سال 2018، بیت کوین تقریباً سه برابر شده و از مرز $1 تریلیون دلار نیز فراتر رفته است. این بزرگترین ارز دیجیتال در کل بازار رمزنگاری به ارزش 2 تریلیون دلار است.

با محبوبیت خود بیشتر از هر زمان دیگر بسیاری از افراد جدید علاقه مند به خرید مقداری از بیت کوین هستند. اما بسیاری از افراد هنوز خرید بیت کوین از صرافی رمزنگاری را به عنوان یک روند ترسناک ارزیابی می کنند. جنبه های فنی نگهداری بیت کوین مانند کیف پول های رمزنگاری، آدرس های بیت کوین و کلیدهای خصوصی برای تازه واردان گیج کننده است و برخی از سرمایه گذاران را می ترساند.

همه اینها جذابیت یک ETF بیت کوین یا صندوق قابل معامله در بورس را تشدید کرده است. در حالی که کانادا اکنون دارای سه ETF بیت کوین است ایالات متحده هنوز هیچ موردی را برای تجارت تصویب نکرده است.

ETF چیست؟

  • ETF یک وسیله نقلیه سرمایه گذاری است که مانند سهام عمومی معامله می شود اما عملکرد دارایی یا شاخص اساسی را به جای یک شرکت ردیابی می کند.
  • ETF راهی است که سرمایه گذاران می توانند در معرض ارزش دارایی اصلی خود مانند طلا یا روغن قرار بگیرند.
  • ETF در یک بورس اوراق بهادار سنتی معامله می کند و ارزش آنها باید با افزایش قیمت دارایی افزایش و با کاهش آن کاهش یابد.

آیا می دانید؟

اولین ETF در سال 1993 راه اندازی شد و آنها به عنوان راهی برای سرمایه گذاران خرده فروشی جهت سرمایه گذاری همزمان در یک سبد دارایی محبوب شدند. اگر می خواستید به طور همزمان در 500 شرکت بزرگ آمریکایی سرمایه گذاری کنید می توانستید سهام یک 500 ETF را خریداری کنید.

ETF بیت کوین تقریباً مانند هر ETF دیگری کار می کند. سرمایه گذاران سهام ETF را از طریق هر کارگزاری که سهام خریداری می کنند می خرند و می توانند به همان روشی که سهام اپل یا تسلا را معامله می کنند آن را معامله کنند.

ETF های بیت کوین قیمت فعلی بیت کوین را ردیابی می کنند و باید با تغییرات قیمت بیت کوین در یک مرحله عمل کنند.

چرا به ETF بیت کوین نیاز است؟

بنابراین چرا سرمایه گذاران فقط بیت کوین نمی خرند؟

برای برای بیشتر سرمایه گذاران جزئی عادی بیت کوین و ارزهای دیجیتال هنوز خطرناک به نظر می رسند.

علاوه بر داشتن مقررات نامشخص در اطراف خود، داشتن بیت کوین مستلزم نگهداری کیف پول بیت کوین و اعتماد به معاملات رمزنگاری است که هنوز هم برای افراد ناآشنا با فضای قلمرو ناشناخته ای است و به سطح خاصی از آموزش نیاز دارد.

نگه داشتن بیت کوین مسئولیت امنیت را کاملا بر دوش شما قرار می دهد و مسئولیت ایمن نگه داشتن کلیدهای شخصی را بر عهده شما می گذارد (مگر اینکه بخواهید آنها را به صرافی بسپارید). این امر ممکن است به معنای خرید کیف پول سخت افزاری برای محافظت از بیت کوین خریداری شده یا ذخیره کلید خصوصی به روشی ایمن باشد.

با استفاده از ETF بیت کوین سرمایه گذاران نگران کلیدهای خصوصی، فضای ذخیره سازی یا امنیت نیستند. آنها سهام ETF را دقیقاً مانند سهام خود دارند و می توانند بدون نیاز به خرید و نگهداری رمزنگاری در معرض بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرند.

و به بیان صریح این یک پیشنهاد بسیار جذاب برای بسیاری از افراد عادی و همچنین سرمایه گذاران پیچیده موسسه است. به همین دلیل است که بسیاری از صندوق های تامینی و سایر شرکت های سرمایه گذاری درخواست های ETF بیت کوین را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) ارسال کرده اند.

ETF بیت کوین چگونه کار می کند؟

ETF بیت کوین توسط شرکتی مدیریت می شود که بیت کوین واقعی را خریداری و نگهداری می کند. قیمت مربوط به بیت کوین است که در صندوق نگهداری می شود. این شرکت ETF را در یک بورس اوراق بهادار سنتی فهرست می کند و شما یعنی سرمایه گذار، ETF را درست مثل سایر سهام ها معامله می کنید. ETF های بیت کوین همچنین انواع جدیدی از فرصت های تجاری از جمله فروش کوتاه را ارائه می دهند یعنی جایی که سرمایه گذاران می توانند در برابر بیت کوین شرط بندی کنند.اما برخی از تفاوتهای اساسی بین ETF بیت کوین و سایر ETF ها نیز وجود دارد.

اول برخی از ETF ها مانند آنهایی که S&P 500 را ردیابی می کنند سهام عدالت را نشان می دهند. بنابراین شما سود سهام را که هر شرکت در ETF به سهامداران خود پرداخت می کند دریافت می کنید. وقتی تسلا سود پرداخت می کند و شما در ETF سهامی دارید که شامل تسلا است، سود کمتری دریافت می کنید. بیت کوین غیرمتمرکز است بنابراین این امر با ETF بیت کوین اتفاق نخواهد افتاد.

دوم درست مثل سایر ETF ها شما باید هزینه هایی را به شرکت ارائه دهنده ETF بپردازید. اما با استفاده از ETF بیت کوین بخشی از هزینه های شما به پرداخت هزینه های نگهداری و مدیریت برای خرید و ذخیره سازی بیت کوین مربوط به ETF اختصاص می یابد.

چه موارد ویژه ای در مورد ETF بیت کوین وجود دارد؟

انتظار می رود ETF بیت کوین در ایالات متحده سطح جدیدی از قابلیت اعتماد و پذیرش جریان اصلی را برای سرمایه گذاری بیت کوین به ارمغان آورد. در سال های 2020 و 2021 شرکت های بزرگ تجاری از جمله Square و Tesla بیت کوین را به عنوان سرمایه گذاری برای ترازنامه خود خریداری کردند که منجر به تصویب جدید شد. اما ارز دیجیتال توسط بسیاری از سرمایه گذاران محافظه کار هنوز به عنوان یک شرط خطرناک یا حتی یک حیله و تزویر دیده می شود.

تصویب ETF بیت کوین توسط SEC به این معنی است که سرمایه گذاران نهادی می توانند به راحتی قیمت بیت کوین را حدس بزنند. این کار بیت کوین را به وال استریت می آورد. ETF بیت کوین از طریق همان مکانهای سهام تسلا، اوراق قرضه، طلا، نفت یا هر دارایی سنتی دیگری معامله می شود. و این احتمالاً افزایش چشمگیری در قیمت بیت کوین خواهد داشت.

بیت کوینبیت کوین
بیت کوین$۲۹,۴۳۶۹۰۲,۰۳۷,۲۱۴ تومان
:decrypt.co