می خواهید بدانید بیت کوین کش واقعا چیست؟

بیت کوین کش چیست؟

بیت کوین کش یک ارز دیجیتال است که در آگوست 2017 و از فورک بیت کوین ایجاد شده است. بیت کوین کش با افزایش اندازه بلوک ها امکان پردازش معاملات بیشتر و بهبود مقیاس پذیری را فراهم می کند.

ارز دیجیتال در ماه نوامبر 2018 با فورک دیگری روبرو شد و به بیت کوین کش ABC و بیت کوین کشSV (Satoshi Vision) تقسیم شد. بیت کوین کش به عنوان بیت کوین کش شناخته می شود زیرا از مشتری اصلی بیت کوین کش استفاده می کند.

نکات کلیدی

  • بیت کوین کش نتیجه هارد فورک بیت کوین است که در آگوست 2017 رخ داد.
  • بیت کوین کش برای جابجایی حجم بلوک بزرگتر در مقایسه با بیت کوین ایجاد شده است و امکان معاملات بیشتر را در یک بلوک فراهم می کند.
  • بیت کوین کش و بیت کوین علی رغم اختلافات فلسفی خود، چندین شباهت فنی با یکدیگر دارند. آنها از همان ساز و کار اجماع استفاده می کنند و 21 میلیون عرضه خود را محدود کرده اند.
  • بیت کوین کش خود در ماه نوامبر سال 2018 مورد فورک قرار گرفت و به بیت کوین کش ABC و بیت کوین کش SV تقسیم شد. بیت کوین کش ABC اکنون بیت کوین کش نامیده می شود.

درک بیت کوین کش

تفاوت بین بیت کوین و بیت کوین کش در فلسفه آن ها است.

همانطور که توسط مخترع بیت کوین ساتوشی ناکاموتو پیشنهاد شد، بیت کوین یک ارز دیجیتال همتا به همتا بود که برای معاملات روزانه استفاده می شد. با گذشت سالها با جلب توجه اصلی و افزایش قیمت آن، بیت کوین به جای ارز به وسیله نقلیه سرمایه گذاری تبدیل شد. بلاکچین شاهد مقیاس پذیری بود زیرا از پس افزایش تعداد تراکنش ها برنمی آمد. زمان و کارمزد تایید تراکنش در بلاکچین بیت کوین افزایش یافت. این امر بیشتر به دلیل محدودیت اندازه بلوک 1 مگابایتی برای بیت کوین بود. معاملات در صف انتظار بودند تا تأیید شوند. زیرا بلوک ها نمی توانند افزایش اندازه معاملات را کنترل کنند.

بیت کوین کش پیشنهاد می کند با افزایش اندازه بلوک ها به 8 مگابایت تا 32 مگابایت، شرایط را اصلاح کند و در نتیجه پردازش تراکنش های بیشتری را در هر بلوک امکان پذیر کند. میانگین معاملات هر بلوک در بیت کوین در زمان ارائه بیت کوین کش بین 1000 تا 1500 بود. تعداد تراکنش های بلاک چین بیت کوین کش در طی یک تست در سپتامبر 2018 به 25000 بلوک در هر بلوک رسید.

طرفداران اصلی بیت کوین کش، مانند Roger Ver اغلب به عنوان دلیل افزایش اندازه بلوک دیدگاه اصلی ناکاموتو در مورد خدمات پرداخت را استناد می کنند. به گفته آنها، تغییر در اندازه بلوک بیت کوین امکان استفاده بیت کوین را به عنوان واسطه ای برای انجام معاملات روزانه فراهم می کند و به آن کمک می کند تا با سازمان های پردازش کارت اعتباری چندملیتی مانند ویزا رقابت کند که کارمزدهای بالایی را برای پردازش معاملات خارج از مرزها می گیرد.

بیت کوین کش همچنین از نظر دیگری با بیت کوین متفاوت است زیرا شاهد تفکیک شده (SegWit) نیست. راه حل دیگری که پیشنهاد می شود معاملات بیشتری در هر بلوک انجام شود. SegWit فقط اطلاعات یا فراداده مربوط به معامله را در یک بلوک حفظ می کند. به طور معمول، تمام جزئیات مربوط به یک معامله در یک بلوک ذخیره می شوند.

جدا از تفاوت های عقیدتی و اندازه بلوک از هم، شباهت های زیادی بین بیت کوین و بیت کوین کش وجود دارد. هر دو از سازوکار اجماع اثبات کار (PoW) برای استخراج سکه های جدید استفاده می کنند. آنها همچنین از خدمات Bitmain، بزرگترین استخراج کننده ارز دیجیتال در جهان استفاده می کنند. میزان عرضه بیت کوین کش به 21 میلیون می رسد یعنی همان رقم بیت کوین.

ماینرها با تغییر فعالیت استخراج خود بین بیت کوین و بیت کوین کش از این شباهت استفاده کردند. در حالی که این روش برای ماینرها سودآور بود، اما این کار برای افزایش عرضه بیت کوین کش در بازارها ضرر داشت. از این رو بیت کوین کش الگوریتم EDA خود را تجدید نظر کرده است تا تولید ارز دیجیتال را برای ماینرها آسان کند.

تاریخچه بیت کوین کش

در سال 2010، میانگین اندازه بلوک در بلاکچین بیت کوین کمتر از 100 کیلوبایت بود و متوسط ​​کارمزد برای یک معامله فقط دو سنت بود. این امر باعث شد بلاکچین آن در برابر حملات معاملات ارزان قیمت که می تواند سیستم آن را فلج کند، کاملاً آسیب پذیر باشد.

برای جلوگیری از چنین وضعیتی اندازه یک بلوک در بلاکچین بیت کوین به 1 مگابایت محدود شد. هر بلوک هر 10 دقیقه ایجاد می شود که باعث می شود بین معاملات پی در پی فضا و زمان وجود داشته باشد. محدودیت در اندازه و زمان لازم برای ایجاد یک بلوک، یک لایه امنیتی دیگر را در بلاکچین بیت کوین ایجاد کرد.

اندازه متوسط ​​یک بلوک تا ژانویه 2015 به 600K افزایش یافته بود. تعداد تراکنش های استفاده شده از بیت کوین افزایش یافت و باعث ایجاد معاملات تایید نشده گشت. میانگین زمان تأیید معامله نیز به سمت بالا حرکت کرد. به همین ترتیب کارمزد تأیید معامله نیز افزایش یافت و استدلال برای بیت کوین به عنوان رقیب سیستم های گران قیمت پردازش کارت اعتباری را تضعیف کرد.

توسعه دهندگان برای حل مشکل دو راه حل پیشنهاد کردند: افزایش متوسط ​​اندازه بلوک یا حذف بخش های خاصی از معامله برای قرار دادن داده های بیشتر در بلاکچین. تیم Bitcoin Core که مسئول توسعه و نگهداری الگوریتمی است که بیت کوین را تأمین می کند پیشنهاد افزایش اندازه بلوک را مسدود کرد. در همین حال یک سکه جدید با اندازه بلوک انعطاف پذیر ایجاد شد. اما سکه جدید که Bitcoin Unlimited نام داشت هک شد و برای مورد استقبال قرار گرفتن تلاش کرد و منجر به تردید در مورد دوام آن به عنوان ارز معاملاتی روزانه شد.

اولین پیشنهاد همچنین واکنش های تند و متنوعی را از سوی جامعه بیت کوین به همراه داشت. Bitmain در حمایت از اجرای Segwit در بلوک مردد بود زیرا این امر بر فروش ماینر AsicBoost خود تأثیر می گذارد. این ماشین حاوی یک فناوری استخراج اختراع شده بود که یک میانبر برای ماینرها برای تولید هش برای استخراج ارز دیجیتال با استفاده از انرژی کمتر فراهم می کرد.

در میان یک جنگ لفظی و به دست آوردن موقعیت های ماینرها و سایر سهامداران در جامعه ارزهای دیجیتال، بیت کوین کش در آگوست 2017 راه اندازی شد. بیت کوین کش در صرافی های ارز دیجیتال با قیمت چشمگیر 900 دلار برای اولین بار ارائه شد. صرافی های بزرگ ارزهای دیجیتال مانند Coinbase و itBit، بیت کوین کش را تحریم کردند و آن را در صرافی های خود لیست نکردند.

اما از Bitmain بزرگترین پلتفرم استخراج ارز دیجیتال در جهان با اطمینان از تأمین سکه برای معامله در صرافی های ارز دیجیتال هنگام راه اندازی بیت کوین کش پشتیبانی حیاتی دریافت کرد. در اوج شیدایی ارزهای دیجیتال قیمت بیت کوین کش در دسامبر 2017 به 4091 دلار افزایش یافت.

به اندازه کافی متناقض است. بیت کوین کش به دلیل مشابهی که از بیت کوین جدا شد کمی بیشتر از یک سال بعد تحت فورک قرار گرفت. در نوامبر 2018، بیتکوین کش به بیت کوین کش ABC و بیت کوین کش SV تقسیم شد. این بار اختلاف نظر به دلیل به روزرسانی های پیشنهادی پروتکل بود که شامل استفاده از قراردادهای هوشمند در بلاکچین بیت کوین بود و متوسط ​​اندازه بلوک را افزایش می داد.

بیت کوین کش ABC از مشتری اصلی بیت کوین کش استفاده می کند اما چندین تغییر در بلاکچین خود ایجاد کرده است. مانند Canonical Transaction Ordering Route (CTOR) که معاملات را در یک بلوک به ترتیب خاصی تنظیم می کند.

بیت کوین کش SV توسط کریگ رایت هدایت می شود که ادعا می کند ناکاموتوی اصلی است. وی استفاده از قراردادهای هوشمند در بستری را که برای معاملات پرداخت در نظر گرفته شده بود را رد کرد. به دلیل فورک ها، بودجه بیشتری به اکوسیستم ارز دیجیتال وارد شده و تعداد سکه های موجود برای سرمایه گذاران چند برابر شده است. از زمان راه اندازی، هر دو ارز دیجیتال ارزهای قابل احترامی را در صرافی های ارز دیجیتال به دست آورده اند.

نگرانی در مورد بیت کوین کش

بیت کوین کش نوید چندین پیشرفت نسبت به نسخه قبلی خود را داده است .اما هنوز نتوانسته است این وعده ها را عملی کند.

مهمترین مورد مربوط به اندازه بلوک است. اندازه متوسط ​​بلوک های استخراج شده در بلاکچین بیت کوین کش بسیار کمتر از بلاکچین های بیت کوین است. اندازه بلوک کوچکتر به این معنی است که تز اصلی آن برای امکان انجام معاملات بیشتر از طریق بلوک های بزرگتر هنوز آزمایش فنی نشده است. کارمزد معاملات بیت کوین نیز به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و آن را به عنوان رقیبی مناسب برای بیت کوین کش برای استفاده روزانه تبدیل کرده است.

ارزهای دیجیتال دیگر که آرزو می کنند جاه طلبی های مشابهی برای تبدیل شدن به یک رسانه برای معاملات روزانه داشته باشند. چین و چروک دیگری به آرزوهای اصلی بیت کوین کش اضافه کرده اند. آنها پروژه ها و مشارکت هایی را با سازمان ها و دولت ها در داخل و خارج از کشور آغاز کرده اند. به عنوان مثال لایت کوین اعلام کرد که با برگزارکنندگان رویدادها و انجمن های حرفه ای مشارکت دارد و دیگران مانند Dash ادعا می کنند که قبلاً در اقتصادهای مشکل دار مانند ونزوئلا مورد توجه قرار گرفته اند اگرچه نسبت به چنین ادعاهایی اختلاف نظر وجود دارد.

در حالی که فورک آن از بیت کوین بسیار مشهور بود، بیت کوین کش بیشتر در خارج از انجمن ارزدیجیتال ناشناخته است. بر اساس سطح معاملات در بلاکچین، بیت کوین هنوز هم اختلاف قابل توجهی نسبت به رقبای خود دارد.

فورک دوم در بلاکچین بیتکوین کش نیز مشکلات مدیریت استخر توسعه دهنده آن را برجسته می کند. اینکه بخش قابل توجهی از استخر فکر می کرد که بیت کوین کش چشم انداز اصلی خود را کاهش می دهد نگران کننده است زیرا در آینده شکاف بیشتری ایجاد می کند. قراردادهای هوشمند از ویژگی های اساسی همه ارزهای دیجیتال است. با این حال باید دید که آیا بیت کوین کش به یک بستر برای قراردادن قراردادهای هوشمند برای معاملات یا به سادگی برای سیستم های پرداخت تبدیل می شود.

بیت کوین کش همچنین پروتکل حاکمیتی مشخصی ندارد. در حالی که ارزهای دیجیتال دیگر مانند Dash و VeChain پروتکل های حکمرانی مفصلی را تعیین کرده اند که حق رأی دادن را تعیین می کنند. به نظر می رسد توسعه و طراحی بیت کوین کش با تیم های توسعه دهنده آن متمرکز شده است. دارایی های قابل توجه ارز دیجیتال دارای حق رأی در جهت آینده ارز دیجیتال شده هستند.

بیت کوین کشبیت کوین کش
بیت کوین کش$۱۹۲.۲۹۵,۹۱۴,۶۵۰ تومان