رمز ارز بایننس کوین Binance Coin (BNB) چیست؟

بایننس کوین ارز دیجیتالی است که توسط صرافی بایننس صادر شده و با توکن BNB معامله می شود. بایننس کوین در ابتدا با بلاکچین اتریوم با استاندارد ERC 20 عرضه می شد اما از آن زمان به بعد کوین اصلی بایننس چین شده است همچنین بایننس کوین حداکثر 200 میلیون توکن BNB دارد و از ژوئن 2021 صرافی بایننس بزرگترین صرافی ارز دیجیتال در جهان است که از بیش از 1.4 میلیون تراکنش در ثانیه پشتیبانی می کند.

نکات کلیدی

 • بایننس کوین ارز دیجیتالی است که توسط صرافی بایننس صادر شده و با نماد BNB معامله می شود.
 • BNB در ابتدا مبتنی بر شبکه اتریوم بود اما اکنون ارز اصلی بلاکچین خود بایننس یعنی بایننس چین است.
 • هر سه ماه یکبار بایننس از یک پنجم سود خود برای خرید مجدد و از بین بردن دائمی بایننس کوین هایی که در خزانه خود نگهداری می شود یا "سوزاندن" آنها استفاده می کند.
 • بایننس به عنوان یک توکن سود برای تخفیف کارمزدهای معاملاتی در سال 2017 ایجاد شد اما کاربردهای آن به برنامه های متعددی از جمله پرداخت کارمزدهای معامله (بایننس چین)، رزرو سفر، سرگرمی، خدمات آنلاین و خدمات مالی گسترش یافته است.
 • در زمان نوشتن این مقاله بایننس بیش از 46 میلیارد دلار سقف بازار دارد و از نظر محدودیت بازار فقط از بیت کوین، اتریوم و USD تتر عقب است.

تاریخچه بایننس کوین (BNB)

بایننس کوین در حین عرضه اولیه سکه (ICO) در ژوئیه 2017 روانه بازار شد. این رمز ارز 10٪ یا 20 میلیون توکن BNB را به سرمایه گذاران فرشته (سرمایه گذارانی که تمایل به سرمایه‌گذاری در شرکت‌های استارت آپ دارند)، 40٪ یا 80 میلیون را به تیم موسس و 50٪ باقیمانده یا 100 میلیون را به شرکت کنندگان مختلف از طریق فرآیند ICO ارائه داد.

تقریباً نیمی از بودجه جمع آوری شده در طی فرآیند ICO برای استفاده در برند معاملات و بازاریابی بایننس در نظر گرفته شده بود در حالی که حدود یک سوم برای ساخت بستر بایننس و انجام ارتقا up لازم در اکوسیستم بایننس استفاده شد. BNB در ابتدا مبتنی بر شبکه اتریوم بود اما اکنون ارز اصلی بلاکچین خود بلیننس یعنی بایننس چین می باشد.

سوزاندن بایننس کوین

اگرچه در ابتدا 100 میلیون توکن بایننس در ICO ارائه می شد اما کل عرضه فعلی کمتر است. هر سه ماه یکبار بایننس از یک پنجم سود خود برای خرید مجدد و از بین بردن دائمی کوین های بایننس که در خزانه خود نگهداری می شود یا "سوزاندن" آنها استفاده می کند. بایننس مرتباً این وقایع سوزان را انجام داده است. آخرین سوختگی BNB در 15 آوریل 2021 اتفاق افتاد زمانی که بایننس در مجموع 1.099.888 BNB معادل 595.314.380 دلار توکن USD سوزاند. این پانزدهمین رکود سه ماهه BNB بایننس و بزرگترین آن از لحاظ دلار آمریکا است همچنین عرضه کل BNB از 170.532.825 به 169.432.937 کاهش یافته است.

استفاده و پشتیبانی از بایننس کوین (BNB)

بایننس به عنوان یک توکن سود برای تخفیف هزینه های معاملاتی در سال 2017 ایجاد شد. اما از آن زمان کاربردهای آن به برنامه های متعدد در تعداد زیادی از پلتفرم ها گسترش یافته است.

برای پرداخت کارمزد معاملات در Binance.com ،Binance DEX و Binance Chain استفاده می شود.

همچنین می تواند برای پرداخت (در مکان هایی مانند Crypto.com ،Monetha و HTC) مورد استفاده قرار گیرد. برای رزرو مکانهای اقامتی مسافرت (در سایت هایی مانند TravelbyBit ،Trip.io و Travala.com)، برای اهداف سرگرمی (هدایای مجازی، بسته های کارت، قرعه کشی)، برای پرداخت هزینه خدمات آنلاین (BitTorrent ،Canva Storm) و حتی برای اهداف مالی (گرفتن وام در ETHLend یا سرمایه گذاری در Moeda).

همچنین می توان از بایننس کوین ها برای سرمایه گذاری در ICO های خاص استفاده کرد که از طریق برنامه Binance’s Launchpad ذکر شده است. لیست ارزهای دیجیتال جدید در صرافی بایننس و استفاده از بایننس بازار بی نظیری را برای معامله انواع توکن های مجازی تثبیت شده و جدید فراهم می کند.

این رمز ارز پشتیبانی از مشارکت های دیگر را به دست آورده که به گسترش استفاده از آن کمک کرده است که شامل همکاری با پلتفرم برتر جریان زنده ویدئویی پیشرفته آسیا Uplive است که هدایای مجازی برای توکن های BNB را به پایگاه 20 میلیون نفری Uplive می فروشد.

بایننس کوین همچنین توسط پلتفرم، برنامه موبایل و کارت نقدی VISA موناکو و ارز دیجیتال پشتیبانی می شود.

از 24 ژوئن 2021 زنجیره هوشمند بایننس در حال پردازش روزانه 3.7 میلیون معامله بود. مقدار معاملات روزانه اتریوم در معاملات روزانه سه برابر شد اما از رکورد تقریباً 12 میلیون معاملات روزانه که در 14 مه 202 ثبت شده است کمتر می باشد.

سوالات متداول درباره بایننس کوین

بایننس کوین BNB چیست؟

بایننس کوین یک ارز دیجیتال است که در درجه اول برای پرداخت هزینه های معاملات در صرافی بایننس استفاده می شود.

بایننس کوین برای چه هدفی استفاده می شود؟

فراتر از صرافی بایننس کوین، بایننس چندین کاربرد دارد از جمله توانایی:

 • پرداخت را با کارت اعتباری انجام دهید
 • پرداخت هزینه سفر (در وب سایت های منتخب) را انجام دهید
 • هدیه مجازی بخرید
 • پردازش پرداخت ها
 • سرمایه گذاری کنید
 • وام بگیرید و نقل و انتقال انجام دهید
 • به امور خیریه کمک کنید

تبدیل به BNB به چه معناست؟

در دنیای ارزهای دیجیتال گرد و غبار (dust) به هر مقدار کوین یا توکن بسیار کوچکی گفته می شود که اغلب نادیده گرفته می شوند. آنها اساساً کسرهای کوچکی هستند که از معاملات باقیمانده اند حال بایننس به معامله گران اجازه می دهد تا گرد و غبار (dust) خود را به BNB تبدیل کنند.

بازار BNB چیست؟

بازار BNB به سادگی به مکانی که BNB در آن خرید و فروش می شود اشاره دارد. بیشتر خریدهای BNB در بازار ثانویه انجام می شود. معامله گران قادر به خرید و فروش BNB در Binance.com و همچنین سایر پلتفرم های ارز دیجیتال هستند.

آیا باینس در ایالات متحده ممنوع است؟

در تاریخ 13 مه 2021 بلومبرگ گزارش داد که هولدینگ بایننس تحت تحقیقات وزارت دادگستری و خدمات درآمد داخلی است. براساس این گزارش پولشویی و محدودیت های مالیاتی افراد با بصیرت در معامله بایننس را مورد تحقیق قرار داده است.

جسیکا یونگ سخنگوی بایننس گفت: ما تعهدات قانونی خود را بسیار جدی می گیریم و به طور مشترک با نهادهای نظارتی و اجرای قانون همکاری می کنیم. ما سخت تلاش کرده ایم تا یک برنامه انطباق قوی ایجاد کنیم که شامل اصول ضد پولشویی و ابزارهای استفاده شده توسط موسسات مالی برای شناسایی و رسیدگی به فعالیت های مشکوک باشد."

بایننس کوینبایننس کوین
بایننس کوین$۳۰۰.۶۶۹,۲۶۱,۵۳۵ تومان
بایننسبایننس
بایننس۵۳.۸B دلار۱۰ / ۹.۹ امتیاز