بهترین پروژه‌های پیشِ رو Defi در کاردانو در سال 2022

کاردانو بهترین سال زندگی خود را سپری می کند. با اوج گیری در رتبه سوم ارزش بازار به راحتی می توان گفت که بهترین دوره برای سرمایه گذاران کاردانو نیز بوده است. اما کاردانو چیست؟ و چرا به نظر می رسد امسال انقدر افزایش یافته است؟

کاردانو اکوسیستمی است که در حال ایجاد رشد سریع، انعطاف پذیر و پایدار است. این ویژگی ها اجازه می دهد تا هر پروژه ای در کاردانوهم ارزان و سریع باشد و هم بدون هیچ مشکلی رشد کند. بر خلاف اتر که در آن افراد مشکل کارمزد دارند یا بر خلاف زنجیره هوشمند بایننس که در آن افراد مشکل تمرکز دارند.

کاردانو از Haskell برای توسعه زبان استفاده می کند که در دنیای ارز دیجیتال نادر است. آنها در مورد اینکه Haskell زبان قوی و دقیقی است که به کاردانو اجازه می دهد تا امن تر باشد صحبت کرده اند. آنها امیدوارند با Haskell بتوانند کاردانو را بسیار ایمن تر از هر بلاکچین دیگری کنند. می‌ توانیم شاهد هک شدن برخی پروژه‌ها در دنیای DeFi و خالی شدن حساب‌ ها باشیم. به همین دلیل است که یک سیستم امن و ایمن مزایای بزرگی دارد.

کاردانو بهترین راه حل را برای همه سازندگان پروژه ارائه می دهد. از برنامه های مالی گرفته تا بازی ها و بسیاری از برنامه های کاربردی دیگر بلاکچین کاردانو بهترین پایگاه را برای همه آنها فراهم می کند.

کاردانو تاکنون قراردادهای هوشمند را ارائه نکرده است. با شروع اولین آزمایش‌ های تست‌ نت بر روی شبکه آزمایشی خود در 5 سپتامبر پروژه‌ هایی وجود دارد که بررسی می‌ کنند تا ببینند آیا به اندازه وعده داده شده است یا خیر. تا کنون برخی از مشکلات مقیاس پذیری وجود داشته است که کاردانو قول می دهد که نداشته باشد که باعث شد برخی از پروژه ها نسخه های تست نت را برای همیشه ببندند.

با این حال شبکه های آزمایشی برای آزمایش هستند و اگر مشکلات حل شوند در نهایت می توانند به سطحی که همیشه می خواستند برسند. مهم ترین بخش جاده ADA این است که پروژه ها روی بلاکچین قرار بگیرند و اگر مقیاس پذیری وجود نداشته باشد مشکل بزرگی خواهد بود.

تاکنون راه‌ حل‌ های ارائه‌ شده واضح نبوده‌ اند راه‌ حل‌ های متمرکز خاصی وجود دارند که ایده‌ آل نیستند و همچنین یک روش tx در هر بلاک وجود دارد که اصلا ایده‌ آل نیست. به عنوان مثال پروژه ای به نام minswap پروژه خود را در شبکه آزمایشی کاردانو آزمایش کرد و آنها مجبور شدند مدت زیادی بعد از آن را متوقف کنند.

این به دلیل مشکل یک tx در هر بلاک آنها بود. این عمدتاً توسط "EUTXO" ایجاد می شود که یک UTXO توسعه یافته است که بیت کوین از آن استفاده می کند. این امر برای سریع‌ تر و ارزان‌ تر کردن آن ایجاد شد اما در عین حال ریشه مشکلات کاردانو است.

ساخت قرارداد هوشمند کار آسانی نیست ساختن آن بر اساس یک زبان توسعه کاملاً جدید که کسی در ارزدیجیتال استفاده نمی‌ کند حتی سخت‌ تر است.

سرمایه‌ گذاران کاردانو ممکن است مجبور شوند قبل از اینکه بتوانند یک قرارداد هوشمند کامل را ببینند کمی بیشتر تحمل کنند. این امر همیشه بد نیست تا زمانی که جهت ارائه بهترین بلاکچین برای پروژه‌ ها و سرمایه‌ گذاران آزمایش و تکمیل شود.

به این معنی که کاردانو در حال حاضر بزرگترین پتانسیل را در همه ارزهای دیجیتال دارد. با این حال قیمت آن به گونه ای بوده است که گویی آنها موفق به انجام آن شده اند در حالی که هنوز خیلی دور هستند. زمان نشان خواهد داد که آیا ADA به سطوحی می‌ رسد که مردم انتظار آن را دارند یا از اهداف خود کوتاه می‌ آیند.

برای درک بهتر یک اکوسیستم ابتدا باید پروژه ها را در آن اکوسیستم ببینیم. این امر به ما این امکان را می دهد که ببینیم آیا اکوسیستم با پروژه های قوی پر شده است یا خیر. امروز قصد داریم در مورد برخی از بهترین پروژه های مبتنی بر بلاکچین کاردانو صحبت کنیم.

ErgoDEX

معاوضه های AMM و DeFi در دنیای ارز دیجیتال بسیار زیاد است. با این حال Ergodex کمی متفاوت است آنها زنجیره ای متقاطع بین بلاکچین های Ergo و ADA هستند و بهترین ها را در بین دو دنیا به آنها می دهد. آنها هنوز به طور کامل در ADA نیستند زیرا ما هنوز در بخش آزمایشی دنیای قراردادهای هوشمند هستیم.

undefined

آنها در حال حاضر در حال پیاده سازی راه حل هایی برای مشکلاتی هستند که ADA در شبکه آزمایشی خود داشت. سیستم را نبستند اما به مشتریان گفتند تا زمانی که در حال ساختن نسخه بهتری هستند از سیستم استفاده کنند.

ADAX

آداکس شروع بسیار مشکلی داشت. آنها یک ایردراپ بزرگ برای بازاریابی انجام دادند و این امر باعث شد که هزاران هزار ربات در رسانه های اجتماعی ازدحام کنند. قابل درک است که آنها پس از شروع آن نتوانستند کاری انجام دهند اما آنها نیز حاضر به توقف آن نبودند.

undefined

تاکنون شکایات بیشتر از حمایت در رسانه‌ های اجتماعی و همچنین اتهامات نسبتاً زیادی وجود داشته است. ADAX محصولی عالی به نظر می‌ رسید که می‌ توانست وارد دنیای کاردانو شود و نام بزرگی پیدا کند اما متأسفانه روش‌ های معاملاتی آن‌ ها مانع از آن شد.

هنوز هم از ژوئیه توانسته از 27 سنت به بیش از 1 دلار حرکت کند بنابراین نمی‌ توانم بگویم همه چیز با ADAX هم بد است.

Revuto

آیا نتفلیکس تماشا می کنید؟ یا در Spotify به موسیقی گوش می دهید؟ Revuto با همه این اشتراک ها به شما کمک می کند. Netflix، HBO GO، Apple TV، Youtube premium، Spotify، amazon prime، twitch، iCloud، dropbox، PSN، XBOX Live و تعداد بیشماری دیگر.

undefined

بیش از 50 اشتراک وجود دارد که می توانید برای آنها از Revuto استفاده کنید. شما یک حساب باز می کنید، یک توکن بومی کاردانو به نام Revuto دریافت می کنید، یک کارت نقدی مجازی Revuto ایجاد می کنید و آماده هستید که تمام اشتراک های خود را از یک منبع واحد پرداخت کنید. حتی می‌ توانید Revuto خود را در حالی که از آنها استفاده نمی‌ کنید به اشتراک بگذارید و همچنین فارمینگ محصول را انجام دهید.

برای پرداخت با Revuto نیز پاداش بازگشت نقدی دریافت خواهید کرد. این بدان معناست که از نظر فنی می‌ توانید به اندازه کافی Revuto در ماه با استفاده از staking/inield farming/cashback درآمد کسب کنید و همه اشتراک‌ های خود را رایگان دریافت نمایید. نوآوری انقلابی در دنیای پرداخت اشتراک و آنها قطعا یکی از پروژه های بهتر در کاردانو هستند.

Ray Swap

شبکه Ray فقط یک Swap نیست آنها یک شبکه کامل بر روی بلاکچین ADA دارند. از توکن خودشان گرفته تا یک کیف پول ADA را با آنها شرط می‌ بندند تا 5% APR و توکن XRAY در بالای آن کسب کنند. در این اکوسیستم Ray Swap به افراد اجازه می دهد تا بسیاری از توکن های مبتنی بر ADA را بدون مشکل معامله کنند.

undefined

AMM و Yield Farming نیز امکان پذیر است. آنها یک پروژه بسیار جاه طلبانه هستند که یک اکوسیستم عظیم را ایجاد می کنند که حتی جهان NFT را نیز شامل می شود. این امر آنها را در رقابت قرار می دهد که اگر بتوانند به آن دست یابند یکی از بهترین پروژه های ADA در جهان هستند.

البته ما نمی دانیم که آیا آنها می توانند به نتیجه برسند یا خیر. آنها با توزیع XRAY به افرادی که ADA را با آنها سهام دارند کمی مشکل داشتند. با این حال همانطور که همه ما تاکنون در دنیای ارز دیجیتال آموخته ایم تا زمانی که نیت خوبی وجود داشته باشد می توان باگ های کوچک را نادیده گرفت.

OccamFi

OccamFi عمدتاً یک صفحه راه اندازی IDO برای پروژه های ADA است. آنها همچنین یک تامین کننده نقدینگی برای پروژه هایی هستند که عمدتاً به آنها کمک می کنند. آنها شناخته شده اند که IDO خود را بر روی پلتفرم دیگری و همچنین برای ETH انجام می دهند و شروع به معامله با توکن بومی خود در یونی سواپ می کنند.

undefined

برای پروژه‌ ای که سکوی راه‌ اندازی برای IDO در جهان ADA است این امر یک حرکت اشتباه تلقی می‌ شود. قابل درک است که جامعه این امر را حرکتی ارزان جهت تضمین درآمد برای سازندگان پروژه می دانست و از پروژه دور شد.

با این حال آنها سخت کار می کنند تا با پروژه های آینده شریک شوند تا روایت را تغییر دهند. از آنجایی که باید توکن آن‌ ها را از یونی سواپ با استفاده از اتر خریداری کنید پروژه‌ ها از راه‌ اندازی در Occam خودداری می‌ کنند زیرا هزینه‌ های زیادی را برای سرمایه‌ گذاران به همراه دارد. با این حال زمانی که دنیای قراردادهای هوشمند ADA راه اندازی شد Occam می تواند آینده درخشانی داشته باشد.

چارلی 3

چارلی 3 یک راه حل اوراکل برای بلاکچین ADA است. راه‌ حل‌ های اوراکل همان چیزی است که داده‌ های خارج از زنجیره را در قراردادهای زنجیره‌ ای ترکیب می‌ کند. به این ترتیب پروژه ها می توانند چیزهای بسیار پیچیده تری بسازند در حالی که هزینه ها و داده های کمتری را صرف می کنند.

undefined

البته راه‌ حل‌ های اوراکل اتر مستلزم هزینه‌ های هنگفتی است و این باعث می‌ شود که آنها کند و گران باشند. چارلی 3 ساخته شده است تا همین عمل را در بلاکچین ADA انجام دهد تا آن را سریع‌ تر، ایمن‌ تر و ارزان‌ تر کند. با این حال هنوز توجه زیادی از سوی جامعه به آن نشده است.

قطعاً پروژه‌ ای است که در طول تابستان مقداری قیمت داشت و بهتر از قیمت IDO خود عمل می‌ کرد. با این حال این بدان معنا نیست که رشد پایدار نیز وجود دارد. بار دیگر این یک توکن ERC20 است که روی بلاکچین ADA کار می کند.

ساندی سواپ SundaeSwap چیست؟

ایجاد dex در ADA ایده نادری نیست. پروژه های زیادی برای ساختن همین موضوع وجود داشته است. با وجود این که ساندی سواپ این کار را انجام می دهد آنها از یک رویکرد نامگذاری مواد غذایی برای آن استفاده می کنند که ثابت شده است برای اهداف برندسازی در بین مردم محبوبیت دارد.

undefined

آنها یک طراحی عالی و یک استخر بزرگ نیز دارند. در مجموع آنها مقدار خوبی از توکن‌ های خود را بین هر کسی که ADA را در اختیار دارد توزیع می‌ کنند. با در نظر گرفتن تمام ADA شما همیشه با خیال راحت دور از آنها ذخیره می شود و فقط پاداش های شما در خطر است. همچنین در تمام پروژه ها از نهایت امنیت برخوردار است.

آنها با سیستم ISO خود (پیشنهاد اولیه سهام) امنیت را به بالاترین حد خود افزایش دادند. با این حال تنها نقطه ضعف ساندی سواپ این واقعیت است که تیم ناشناس است و این ویژگی به خوبی در دنیای ارزهای دیجیتال کار نمی کند. اگر هیچ کدام از افراد پروژه شناخته شده نباشد به ندرت افراد در نهایت در آن پول می گذارند اما ترکیب ریسک بالای یک تیم ناشناس با امنیت بالای ISO تا حدودی همه چیز را متعادل می کند.

نتیجه

در پایان ADA هنوز راه درازی در پیش دارد. اگرچه از سال 2017 وجود داشته است توسعه آن در سال 2015 شروع شد. هیچ کس انتظار نداشت که ADA در نهایت آماده شود. تا آغاز سال 2021 کاردانو نزدیک به 0.18 سنت بود اکنون حتی پس از افت به راحتی توانست بالای 2 دلار باقی بماند.

این پروژه یک جاده ناهموار بوده است که هنوز نیاز به رفع مشکل قرارداد هوشمند و برخی موارد کوچکتر وجود دارد و همچنین نیاز به جذب پروژه های بیشتر دارد. با این حال حتی با همه آنچه گفته شد کاردانو توانست به نقطه‌ ای برسد که بتواند برای تسلط بر بلاکچین با اتر رقابت کند.

کاردانوکاردانو
کاردانو$۰.۵۷۰۶۹۶۱۷,۵۱۱ تومان
ADAXADAX
ADAX$۰.۱۳۲۰۳۴,۰۵۱.۱ تومان
RevutoRevuto
Revuto$۰.۰۶۲۹۴۸۱,۹۳۱.۴ تومان