ارز دیجیتال اودیوس Audius چیست؟

اودیوس یک پروتکل پخش موسیقی غیرمتمرکز است که ابتدا بر روی شبکه POA ساخته شد اما اکنون در سولانا Solana می باشد. اودیوس برای رفع ناکارآمدی‌ های صنعت موسیقی راه‌ اندازی شد که با مالکیت غیرشفاف حقوق موسیقی و واسطه‌ هایی که بین هنرمندان و مخاطبانشان قرار گرفته‌ اند دست به گریبان است.

هدف اودیوس این است که علایق هنرمندان، طرفداران و اپراتورهای نود را از طریق پلتفرم خود که توسط توکن اودیوس اصلی خود پشتیبانی می‌ کند هماهنگ کند. هنرمندان می‌ توانند موسیقی را که توسط محتوا و نودهای اکتشافی ذخیره و توزیع شده است آپلود کنند و طرفداران بتوانند به صورت رایگان به آن گوش دهند. در حال حاضر اودیوس به سازندگان محتوا از طریق جوایزی مانند حضور در فهرست‌ های پرطرفدار هفتگی پاداش می‌ دهد و در آینده قصد دارد استیبل کوین‌ ها را برای هنرمندان به منظور ارائه محتوای پولی و همچنین توکن‌ های هنرمندانی که به طرفداران امکان دسترسی به محتوای انحصاری را می‌ دهد ادغام کند و احتمالاً با پلتفرم‌ هایی مانند Rally همکاری می‌ کند.

چه چیزی اودیوس را منحصربه فرد می کند؟

اکوسیستم اودیوس از چهار شرکت کننده اصلی تشکیل شده است: هنرمندان، طرفداران، نودهای محتوا و نودهای کشف.

هنرمندان محتوا را در دفتر کل محتوای اودیوس منتشر می کنند. آنها می توانند این کار را بدون هیچ هزینه ای انجام دهند و موسیقی با سرعت 320 کیلوبایت در ثانیه قابل مقایسه با استانداردهای اسپاتی فای و گوگل پلی موزیک پخش می شود. به دلیل ماهیت غیرمتمرکز اودیوس هیچ حمایتی از حق چاپ وجود ندارد اگرچه پروتکل بر روی یک سیستم داوری کار می کند که توسط جامعه نادیده گرفته می شود. هنرمندان می‌ توانند از اودیوس برای آزمایش و یا اشتراک گذاری آهنگ‌ های جایزه استفاده کنند و این پلتفرم برنامه‌ ریزی می‌ کند تا توکن‌ های هنرمند را برای تسهیل کسب درآمد مشروط به اینکه هنرمندان اودیوس را به اشتراک بگذارند اضافه کند. هنرمندان همچنین می‌ توانند در طرح‌ های پاداش شرکت کنند که نشان می‌ دهد توکن‌ ها به محبوب‌ ترین هنرمندان داده می‌ شوند.

طرفداران می توانند به صورت رایگان به آهنگ ها گوش دهند و ممکن است در آینده بتوانند اودیوس را برای مشارکت در رشد هنرمندان در این پلتفرم به اشتراک بگذارند. آنها همچنین می توانند NFT های تایید شده خود را از طریق پلتفرم به نمایش بگذارند و توکن های مختلفی کسب کنند.

نودهای محتوا در دسترس بودن محتوا را در AudSP افزونه بومی پلتفرم IPFS حفظ می کنند. مشتری یک هنرمند مجموعه‌ ای از این نودها را انتخاب می‌ کند تا این کار را به‌ طور خودکار از طرف هنرمند انجام دهند. هنرمندان همچنین می توانند نودهای محتوای خود را اجرا کنند و کنترل بیشتری بر توزیع محتوای خود داشته باشند. دفتر کل محتوا یک رکورد و یک منبع واحد از حقیقت را برای همه اقدامات بر روی پروتکل نگهداری می کند.

نودهای کشف ابرداده قابل پرس و جو توسط کاربران را فهرست می کنند به عبارت دیگر کاربران را قادر می سازند تا محتوای جدید را بیابند و به عنوان رجیستری آن در پلتفرم عمل کنند.

چند کوین اودیوس AUDIO در گردش است؟

مجموع عرضه اودیو 1 میلیارد توکن است با عرضه فعلی در گردش 411 میلیون اودیو. تورم سالانه 7 درصد است و 50 میلیون اودیو بین 10 هنرمند و طرفدار برتر توزیع شده است که 75 درصد بر اساس تعداد استریم به هنرمندان تعلق می گیرد. توزیع توکن به شرح زیر است:

  • 23 درصد به جوایز و ایردراپ های از پیش تعیین شده
  • 36 درصد به سرمایه گذاران
  • 41 درصد به بنیانگذاران و خود پروتکل

این توکن برای سه هدف اصلی طراحی شده است:

  • ایمن سازی شبکه
  • باز نمودن قفل دسترسی به ویژگی ها
  • عمل به عنوان یک توکن حکومتی

توکن ها را می توان به عنوان وثیقه خدمات ارزش افزوده قرار داد. اپراتورهای نود همچنین می توانند اودیو را برای ایمن سازی شبکه و اجرای پروتکل به اشتراک بگذارند در حالی که هر توکن نیز وزن حاکمیتی را دریافت می کند و بر آینده پروتکل تأثیر می گذارد.

ایمنی شبکه اودیوس چگونه است؟

اودیوس به دلیل افزایش تقاضا مهاجرت به سولانا را انتخاب نمود. این تیم نشان داد که سولانا به چند دلیل انتخاب شده است. اول اینکه ارزان است و 1 میلیون تراکنش را با 10 دلار ارائه می دهد. همچنین سریع است با زمان بلاک 400 میلی‌ ثانیه و تأییدیه‌ ها زیر یک ثانیه. در نهایت سولانا Solana غیرمتمرکز است با بیش از 200 نود در شبکه اصلی خود. عملکرد سهامداری و حاکمیت همچنان در اتریوم باقی مانده است و اودیو یک توکن ERC-20 است.

سولانا یک بلاکچین لایه یک با مکانیزم اجماع اثبات سهام با تحمل خطای جزئی بیزانسی است. دارای 200 نود در سراسر جهان است که در اوج خود می توانند تا 50000 تراکنش در ثانیه را پردازش کنند. سولانا مجموعه ای از بهینه سازی های هماهنگ را برای دستیابی به چنین عملکرد چشمگیری انجام می دهد و تراکنش ها را به روشی چند رشته ای پردازش می کند که آن را از بلاکچین های کندتر متمایز می نماید.

سولاناسولانا
سولانا$۵۶.۴۸۱,۷۳۲,۹۷۸ تومان
AudiusAudius
Audius$۰.۴۶۵۲۳۴۱۴,۲۷۵ تومان