رمز ارز Dogecoin چیست و چگونه کار می کند؟

Dogecoin مانند بیت کوین یا اتریوم یک ارز دیجیتال است. اگرچه این کوین بسیار متفاوت از هر یک از این سکه های محبوب است. در سال 2021 محبوبیت زیادی یافته است و در زمان نوشتن این مقاله Dogecoin به پنجمین ارز دیجیتال با سقف بازار تبدیل شده است.

Dogecoin چیست؟

مهندسان نرم افزار بیلی مارکوس و جکسون پالمر در اواخر سال 2013 Dogecoin را ایجاد کردند.

پت وایت مدیرعامل Bitwave گفت: "Doge واقعاً شروع به بازی در بیت کوین کرد." در روزهای ابتدایی آن جامعه ای از علاقه مندان اقدام به تبلیغات برای افزایش مشخصات Dogecoin کردند. به عنوان مثال بودجه ای را برای اعزام تیم Bobsleigh جامائیکا به المپیک 2014 جمع آوری کردند یا از یک راننده NASCAR حمایت مالی کردند.

امروز Dogecoin شوخی ندارد زیرا ارزش انفجاری داشته و بیش از 5000٪ در سال 2021 به دست آورده است. ایلان ماسک همچنین Dogecoin را "رمزنگاری مردم" نامید و قول داد که یک توکن Dogecoin فیزیکی روی ماه بکارد.

Dogecoin چگونه کار می کند؟

Dogecoin یک ارز دیجیتال است که مانند بیت کوین و اتریوم با فناوری بلاکچین کار می کند. بلاکچین یک دفتر توزیع شده و امن دیجیتال است که تمام معاملات انجام شده با استفاده از ارز دیجیتال غیرمتمرکز را در خود ذخیره می کند.

همه دارندگان یک نسخه مشابه از دفتر بلاکچین Dogecoin دارند که به طور مداوم با تمام معاملات جدید ارز دیجیتال به روز می شود. مانند سایر ارزهای دیجیتال شبکه بلاکچین Dogecoin از رمزنگاری برای ایمن نگه داشتن همه معاملات استفاده می کند.

چیزی که افراد آن را ماینر می نامند برای پردازش معاملات و ثبت آنها در بلاکچین Dogecoin که اصطلاحاً "اثبات کار" سیستم است از کامپیوتر برای حل معادلات پیچیده ریاضی استفاده می کنند. در ازای پردازش معاملات و پشتیبانی از دفتر بلاکچین، استخراج کنندگان Dogecoin اضافی به دست می آورند سپس می توانند آن را نگه دارند یا در بازار آزاد بفروشند.

Dogecoin ممکن است برای پرداخت و خرید مورد استفاده قرار گیرد اما ارزش ذخیره چندانی ندارد. این بیشتر به این دلیل است که هیچ محدودیتی در طول عمر برای Dogecoin ایجاد شده از طریق استخراج وجود ندارد. به این معنی که ارز دیجیتال از نظر طراحی بسیار تورمی است. این بلاکچین با ایجاد میلیون ها Dogecoin جدید هر روز به ماینرها پاداش می دهد که این امر باعث می شود تا افزایش سودآور قیمت در Dogecoin به مرور زمان چالش برانگیز باشد.

Dogecoin در مقایسه با بیت کوین

Dogecoin در مقایسه با بیت کوین چند تفاوت قابل توجه دارد. اول برای ماینرها سریعتر و آسان تر است که معادلات ریاضی را تکمیل و ثبت معاملات را انجام دهد که Dogecoin را برای پردازش پرداخت ها تا حدودی کارآمدتر می کند.

گری دیوال رئیس گروه بازارهای مالی و مقررات Katten گفت: "در جایی که 10 دقیقه طول می کشد تا فرآیند تصویب بلاک های جدید بلاکچین بیت کوین در بلاکچین Dogecoin رخ دهد فقط یک دقیقه طول می کشد."

تفاوت قابل توجه دیگر عدم وجود هرگونه محدودیت مادام العمر در تعداد Dogecoin ها قابل ایجاد است. سقف مادام العمر 21 میلیون بیت کوین وجود دارد که حداکثر تعداد سکه های ایجاد شده را محدود می کند. این بدان معناست که ماینرها برای بدست آوردن بیت کوین جدید مجبورند با گذشت زمان سخت تر و طولانی تر کار کنند و تا حدی به شما کمک می کند توانایی بیت کوین در نگه داشتن و رشد ارزش آن به مرور زمان تضمین شود.

نحوه خرید Dogecoin

شما می توانید Dogecoin را در صرافی های رمزنگاری مانند بایننس یا کراکن خریداری کنید. برای معاملات لازم است که شما یک حساب با دلار آمریکا یا ارز دیجیتال راه اندازی و تأمین مالی کنید. سپس می توانید ارزهای دیجیتال از جمله Dogecoin را خریداری و معامله کنید. قابل ذکر است که در صرافی رمزنگاری کوین بیس از خرید Dogecoin پشتیبانی نمی کند.

برخی از کارگزاران آنلاین از جمله Robinhood و TradeStation علاوه بر دارایی های معمولی مانند سهام، صندوق های سرمایه گذاری و اوراق قرضه به شما امکان خرید Dogecoin را نیز می دهند. آنها ارزهای دیجیتال به اندازه معاملات را ارائه نمی دهند اما Dogecoin به طور کلی در دسترس است.

همانند سایر ارزهای دیجیتال، به محض خرید Dogecoin بهتر است سکه های خود را به یک کیف پول رمزنگاری منتقل کنید. کیف پول انواع مختلفی دارد از خدمات آنلاین ارائه شده توسط صرافی هایی مانند کوین بیس (در حالی که نمی توانید Dogecoin را در کوین بیسخریداری کنید اما می توانید آن را در کیف پول Coinbase خود ذخیره کنید) تا برنامه های موجود در دستگاه تلفن همراه یا حتی یک دیسک سخت فیزیکی. با استفاده از رمزعبور خصوصی کیف پول را ایمن می کنید. از آنجا که سکه های شما خارج از صرافی نگهداری می شوند یک لایه محافظتی اضافی در برابر هک ها وجود دارد.

قبل از اینکه Dogecoin وارد جریان اصلی شود و قیمت بالاتری داشته باشد شما قبلاً می توانستید برای انجام کارهای اساسی به صورت آنلاین سکه رایگان بدست آورید.

آیا Dogecoin سرمایه گذاری خوبی است؟

از آنجا که محدودیت مادام العمر در تعداد Dogecoin ها موجود وجود ندارد و میلیون ها Dogecoin جدید هر روز در بازارها منتشر می شوند انگیزه بسیار کمی جهت نگه داشتن این ارز دیجیتال برای بلند مدت وجود دارد. بیت کوین به دلیل محدودیت کل سیستم در تعداد سکه هایی که می تواند ایجاد شود همچنان در حال افزایش است.

وایت گفت: Doge واقعاً کمتر به بیت کوین شباهت دارد و بیشتر به DASH یا بیت کوین کش شبیه است.

از نظر تاریخی ارزش هر سکه Dogecoin بسیار کم بوده و تقریباً 0.003 دلار برای هر سکه در سال 2020 بوده است. گری گفت: "کاربران در سیستم عامل های اجتماعی مانند Reddit ،Twitter ،Facebook و دیگران می توانند از Dogecoin برای پاداش دادن یا "tip" دادن به یکدیگر برای ارسال محتوا استفاده کنند.

دستاوردهایی که از Dogecoin در سال 2021 دیده شده است ممکن است در طولانی مدت پایدار نباشد. اینکه فرهنگ رمزگذاری و اهداف این رمز ارز همچنان ادامه خواهد داشت یا خیر باید منتظر ماند.

آیا باید Dogecoin خرید؟

کسانی که Dogecoin را برای شروع سال 2021 خریداری کرده اند پاداش خوبی دریافت کرده اند. هنوز وایت در مورد خرید Dogecoin به خصوص به عنوان سرمایه گذاری کمی احتیاط می کند. جریان مداوم سکه های جدید به بازار فشار بی وقفه ای بر ارزش سکه وارد می کند.

وایت همچنین در مورد خطرات امنیتی اضافی برای Dogecoin در مقایسه با سایر ارزهای دیجیتال اصلی هشدار داد. "این فقط همان امنیت و سطح بررسی کد که بیت کوین یا اتریوم دارد را نداشته است. بعلاوه یک جامعه استخراج به خصوص و قوی در اطراف Doge وجود ندارد بنابراین قرار گرفتن در معرض حمله سطح استخراج بسیار بالاتر از چیزی مانند بیت کوین است."

خرید هر نوع ارز دیجیتال خطراتی را به همراه دارد و این مسئله شامل Dogecoin نیز می باشد.

دوج کویندوج کوین
دوج کوین$۰.۰۸۶۷۸۵۲,۶۳۷.۷ تومان