جند نکته ای که باید در هنگام خرید NFT در نظر بگیرید

طلوع Metaverse (جهان دیجیتال) در راه است و NFT ها پایه و اساس یک اقتصاد جدید را تشکیل می دهند که در آن کاربران به راحتی دارایی ها را ذخیره کرده و ارزش را منتقل می کنند.

بخش توکن های غیرقابل انعطاف (NFT) در اکوسیستم ارزهای دیحیتال موجی ایجاد کرده است که در سرتیتر حتی رسانه های خبری اصلی در سال 2021 پخش شده است. افراد مشهور، موسیقیدانان، تیم های ورزشی، خانه های حراج تاسیس شده و حتی رستوران های فست فود با ایجاد ویا فروش اقلام دیجیتالی منحصر به فرد درگیر شدند.

با وجود بازارهای برتر NFT مانند OpenSea حجم معاملات رکوردشکنی مشاهده می شود زیرا پروژه هایی مانند CryptoPunks و Penguins Puduins روزانه ده ها میلیون دلار ارزش معامله می کنند. با این حال دانستن اینکه کدام پروژه ها می توانند در بلند مدت ارزش خود را حفظ کرده و یا افزایش دهند و اینکه کدام پروژه ها به محض فروپاشی تبلیغات از بین می روند می تواند چالش برانگیز باشد.

پروژه های NFT که متناسب با متاورس رمزنگاری در حال رشد هستند و روش های متعددی را برای مشارکت و کسب درآمد ارائه می دهند مانند ویژگی های بازی برای کسب درآمد و سرمایه گذاری بسیار مورد توجه قرار گرفته و توجه سرمایه گذاران متوسط و بازیگران نهادی را به خود جلب کرده است.

در اینجا برخی از برترین پروتکل های NFT آماده برای متاورس (جهان دیجیتال) که دارای قدرت ماندگاری طولانی هستند و همچنین نکاتی در مورد چگونگی تشخیص این الماس ها در میان زمینه ای شلوغ از پروژه های NFT.

پلتفرم های بازی برای کسب درآمد افراد را جذب کرده و درآمدزایی می کنند

Axie Infinity (اکسی اینفینیتی) به عنوان یکی از پروتکل های شکست در این چرخه بازار گاوی ظاهر شده است زیرا سبک گیم پلی بازی برای کسب درآمد به کاربران اجازه می دهد تا با شخصیت های درون بازی به نام اکسی سرگرم شوند و همزمان درآمد کسب کنند.

برخلاف مدل رایگان برنامه های کاربردی که دارای خریدهای درون بازی هستند و برای تخلیه حساب بانکی کاربر طراحی شده اند، وجوهی که برای پلتفرم هایی مانند اکسی اینفینیتی هزینه می شود این امکان را برای شما فراهم می کند که بتوانید درآمد یا بازدهی مناسب سرمایه گذاری داشته باشید زیرا منابع مالی غیر متمرکز (DeFi) و اصول اقتصادی مانند سهام، تورم و کمیابی در مدل بازی طراحی شده است.

بر اساس داده های CryptoSlam اکوسیستم اکسی اینفینیتی به تازگی از یک میلیون کاربر فعال روزانه پیشی گرفته و 1.373 میلیارد دلار در تمام وقت پردازش کرده است.

این پروتکل بیشترین میزان پذیرش را در مناطقی از جهان مانند مالزی و ونزوئلا مشاهده کرده است یعنی جایی که مشکلات اقتصادی مردم باعث می شود 150 تا 200 معجون صاف عشق (SLP) که بازیکن می تواند هر روز به دست آورد بین 23.70 دلار تا 31.60 دلار در روز زمان نوشتن این مقاله یک منبع جذاب برای درآمد روزانه باشد.

با وضع درآمد ماهانه دولت ونزوئلا معادل 2.40 دلار با نرخ ارز برآورد شده توسط بانک مرکزی این کشور درآمد روزانه 23.70 دلار به طور بالقوه می تواند تا 10 ماه به یک خانواده کمک کند.

با توجه به این عوامل NFT ها در اکوسیستم اکسی اینفینیتی امکان قوی تری برای حفظ ارزش خود در طول زمان و حفظ سطح نقدینگی بالاتری نسبت به بسیاری از پروژه های تصادفی NFT که به سادگی jpegs جلوه داده می شوند دارند.

NFT های تولید کننده توکن به کلکسیون ها ابزار مفید می دهند

پروژه دیگری که ترکیب منحصر به فرد DeFi، گیم پلی و NFT را ارائه می دهد Aavegotchi است. پلتفرمی که بر اساس پروتکل Aave ساخته شده است و امکان ترکیب آواتارهای درون بازی با سایر دارایی های ارز دیجیتال را فراهم می کند که می تواند بعنوان وثیقه DeFi مورد استفاده قرار گیرد و پاداش های قابل توجهی کسب کند.

تعداد آواتارهای Aavegotchi معروف به Gotchi's کم است و آیتم های جدید فقط تعداد محدودی در سال ضرب شده و از طریق حراج یا قرعه کشی منتشر می شوند.

کاربرانی که رمز GHST بومی پروتکل را درنظر می گیرند پاداش هایی در قالب FRENS دریافت می کنند که می تواند برای خرید بلیط قرعه کشی که در نقاشی موارد داخل بازی مانند پوشیدنی ها، مواد مصرفی یا پورتال های احضار Gotchi وارد شده اند استفاده شود.

این اقلام را می توان با Gotchi خریداری کرد تا کمیابی و ارزش آنها افزایش یابد یا در بازار به عنوان منبع درآمد دیگری برای دارندگان توکن به فروش برسد.

توانایی قفل کردن سایر توکن ها یا دارایی ها در Gotchi لایه دیگری از ارزش و کمیابی را برای هر نماد اضافه می کند. برای استخراج هرگونه دارایی اضافی Gotchis در فرآیند منجر به افزایش کمیابی نابود می شود.

شرط بندی دارایی های متقابل و گیم پلی metaverse را تکمیل می کند

یک پروژه نهایی که جدیدتر در صحنه است اما با این وجود توجه را به خود جلب می کند Illuvium است یک بازی رزمی فانتزی جهان باز که بر روی بلاکچین اتریوم (ETH) ساخته شده است.

در حالی که این پروژه هنوز در حال توسعه می باشد قیمت توکن ILV بومی آن بین 22 ژوئن تا 13 آگوست 1765 درصد افزایش یافت زیرا هیجان در آستانه راه اندازی آن افزایش یافته است.

یکی از عوامل افزایش قیمت آن معرفی سهام ILV بود که به دارندگان توکن بسته به مدت زمان قفل شدن توکن ها بازدهی 43.44 تا 86.88 درصد را می دهد.

Illuvium همچنین با استفاده از Flash Pools دارایی های متقابل دارایی را ارائه کرده است که به دارندگان Axie Infinity (AXS) و Synthetix (SNX) این امکان را می دهد تا با قرار دادن توکن های خود در پروتکل، ILV کسب کنند.

یکی از روش هایی که تیم برای جلب توجه به پروژه استفاده کرده است ایجاد NFT های منحصر به فرد است که برخی از برجسته ترین اینفلوئنسرهای رمزنگاری را نشان می دهند و همچنین این تیم یک جریان مداوم از تیزرها و به روز رسانی در مورد شخصیت ها و NFT هایی که در بازی یافت می شود را ارائه کرده است.

ایجاد یک بازی با رتبه AAA در بلاک چین اتریوم سالهاست که مورد توجه جامعه بازی ها بوده است اما محدودیت های شبکه ای تا کنون این امر را غیرممکن کرده است.

اگر Illuvium بتواند هدف خود را از ایجاد یک بازی بسیار تعاملی و جذاب از نظر بصری که بتواند کاربران را از جامعه بازی های سنتی جذب کند به خوبی پیش ببرد دارایی ها و NFT های موجود در اکوسیستم پتانسیل حفظ یا افزایش ارزش در طول زمان را دارند.

گیمرها صدها ساعت و هزاران دلار در سال صرف برخی از محبوب ترین بازی های رایگان می کنند که فرصت خرید اقلام کمیاب را فراهم می کند و به رقبای خود یک امتیاز می دهد اما در ازای تمام آن زمان و هزینه ارزش کمی در پایان باقی می ماند.

NFT اجازه می دهد تا یک پارادایم جدید در بازی ایجاد شود که زمان صرف شده برای بازی و غنیمت به دست آمده در طول راه می تواند به ارزش واقعی تبدیل شود که دارای قدرت طولانی مدت است. پروژه هایی که با متاورس رمزنگاری غیر متمرکز در حال رشد سازگار شده و ادغام می شوند در موقعیت اول هستند تا بتوانند از نظر ارزش و اعتبار استفاده کنند.

Axie InfinityAxie Infinity
Axie Infinity$۲۱.۲۶۴۴,۳۵۳ تومان