آیا شیبا اینو SHIBA INU به لیست 10 رمزارز برتر در سال 2022 وارد می شود؟

اخیراً شیبا اینو اولین میم کوینی بود که توانست از دوج پیشی بگیرد. می توان گفت که سال 2021 یکی از بهترین سال‌ ها برای سرمایه‌ گذاران ارزهای دیجیتال بود. بسیاری از توکن‌ های دیجیتال به بالاترین حد خود رسیده‌ اند و بازار ارزهای دیجیتال به طور کلی در سال جاری به ارزش بازار ۳ تریلیون دلار آمریکا رسیده است. با رسیدن بیت کوین به اوج های جدید حتی میم کوین هایی مانند دوج کوین و شیبا اینو افزایش قیمت های عظیمی را تجربه می کنند. به طور دقیق شیب و سرمایه گذاران آن زمانی از سال را سپری کردند که توکن دیجیتال از رقیب بومی خود گذشت و وارد لیست 10 ارز دیجیتال برتر شد. با این حال این محبوبیت زیاد دوام نیاورد و شیبا اینو دوباره سقوط نمود و از لیست 10 رمزارز برتر خارج شد. در این مقاله بررسی می کنیم که آیا شیب پتانسیل ورود به لیست 10 رمزارز برتر تا سال 2022 را دارد یا خیر.

شیبا اینو دومین میم کوین معروف پس از دوج کوین است. این توکن در ماه گذشته زمانی که قیمت آن به 0.00008456 دلار آمریکا رسید به بالاترین حد خود رسیده است. بسیاری از سرمایه گذاران جدید شانس خود را بر روی شیب امتحان کردند در حالی که سرمایه گذاران بومی اعداد بیشتری را به سبد ارزهای دیجیتال خود اضافه نمودند. حتی بدون حمایت ایلان ماسک شیبا اینو موفق شد با هجوم سرمایه‌ گذاران به ارز دیجیتال ارزشی به دست آورد. در نهایت شیب وارد لیست 10 ارز دیجیتال برتر شد و دوج کوین را از جایگاه هشتم خود عقب انداخت. این اولین باری بود که یک میم کوین در برابر دوج کوین پیروز شد.

دوج پیروان صادقی دارد که همیشه مایل به انجام هر کاری برای کمک به این ارز دیجیتال هستند. بنابراین سبقت گرفتن از اولین میم کوین ساده نیست اما سرمایه گذاران شیب قادر به انجام آن بودند. با این حال شیبا اینو دیگر در برجسته نیست. ما بررسی می کنیم که آیا این ارز دیجیتال دارای کوین های کافی برای قرار گرفتن در لیست 10 لیست برتر در سال 2022 است یا خیر.

مبانی شیبا اینو

دوج کوین در سال 2013 راه اندازی شد. اما این میم کوین تا سال 2021 که پس از تبدیل شدن به یک منبع پرداخت در رویدادهای ورزشی و مقبولیت در تئاترهای AMC به شهرت رسید سطح پایینی داشت. پس از موفقیت اولین میم کوین میم کوین های بسیاری مانند شیب، نیومون، فلوکی کوین و... ظاهر شد. شیبا اینو در سال 2020 ایجاد و به دلیل پتانسیل خود به عنوان قاتل دوج کوین شناخته شد. شیب در اکتبر 2021 زمانی که برای مدت کوتاهی از رقیب سرسخت خود دوج پیشی گرفت نام خود را حفظ کرده و تسلط خود را به دست آورد.

مشابه داستان بنیانگذار مرموز بیت کوین یعنی ساتوشی ناکاموتو شیبا اینو نیز یک خالق ناشناس به نام ریوشی دارد. با این حال این پروژه تا حد زیادی توسط بنیانگذار اتریوم ویتالیک بوترین پشتیبانی شد. بوترین تقریباً 50 درصد از کل ارزهای شیب را در اختیار داشت که آن را به صندوق امداد کووید هند اهدا کرد. این حرکت به جامعه شیبا اینو کمک نمود تا توجه سرمایه گذاران جریان اصلی را جلب کند.

افزایش اخیر قیمت شیبا اینو

افزایش اخیر قیمت شیب پس از نامه ای در Change.org رخ داد که از پلتفرم رابینهود خواسته شد تا این میم کوین را در لیست خود قرار دهد. نامه با عنوان "درخواست از رابینهود برای فهرست کردن رمزارز شیبا اینو" بیش از 300000 امضا به دست آورد. اگرچه صرافی رابینهود شیب را به اکوسیستم معاملاتی خود اضافه ننمود اما این حرکت باعث شد بسیاری از صرافی‌ های دیگر ارز دیجیتال این گزینه را در نظر بگیرند که در نهایت قیمت آن را به بالاترین حد خود رساند.

علاوه بر این شیبا اینو همچنین ابتکارات خود را برای ورود به بازار NFT در همان زمان اعلام نمود. کاربران مجاز به معامله شیبا در پلتفرم آن بودند. از آنجایی که NFT ها اخیراً در حال افزایش هستند این حرکت به عنوان یک حرکت گسترده برای سرمایه گذاران شیب رخ داد. از سوی دیگر بسیاری از سرمایه گذاران جدید به دلیل فومو یعنی ترس از دست دادن شانس خود را روی این میم کوین امتحان کردند. فومو همچنین یکی از دلایل اصلی ورود شیبا اینو به لیست 10 رمزارز برتر و پیشی گرفتن از دوج بود.

آیا شیب تا سال 2022 به لیست 10 رمزارز برتر خواهد رسید؟

طبق پیش‌بینی‌ها شیبا اینو با 0.0003 دلار آمریکا پتانسیل ورود به سال 2022 را دارد. با این حال در مقایسه با مقاومت طولانی مدت آن شانس رسدن آن به 1 دلار آمریکا بسیار پایین می باشد.

متأسفانه پیش‌بینی قیمت شیب با محاسبات دقیق حتی برای کارشناسان رمزارز دشوار به نظر می‌رسد. این میم کوین در 11 می امسال به 0.00003641 دلار آمریکا و در 28 اکتبر به رکورد بی سابقه ای رسید. شیبا اینو پس از رسیدن بیت کوین به 66000 دلار آمریکا در پایان اکتبر ارزش خود را به دست آورد. پیش از این ایلان ماسک تصویری از توله سگ شیبا اینو خود را در توییتر منتشر نمود که در نهایت مورد توجه سرمایه گذاران قرار گرفت.

علاوه بر این تعدادی از عوامل مانند سرکوب‌ های دولتی در مورد ارزهای دیجیتال، نظر انجمن شیبا اینو و حمایت اینفلوئنسرها پیش بینی دقیق آینده این میم‌ کوین را برای کارشناسان سخت نموده است.

شیباشیبا
شیبا$۰.۰۰۰۰۱۲۵۲۰.۳۸۴۱۵۱۵۹۸۷۴ تومان