5 روند کلیدی طبق گفته مدیر عامل Grayscale که باید در سال 2022 به آن توجه کنید

به گفته مایکل سونن‌ شاین مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری دارایی دیجیتال Grayscale در سال پیش رو و پس از آن دنیای رمزارز همچنان شاهد توسعه زیرساخت‌ها، گسترش پروتکل‌ها، گسترش متاورس، تکامل توکن‌ های غیرمثلی NFT و همچنین افزایش مقررات خواهد بود.

مدیر عامل این شرکت در نامه‌ ای به سرمایه‌ گذاران لحظه‌ ای به گذشته نگاه کرد و اظهار داشت که: جایگاهی که امروز در مقایسه با ۱۲ ماه پیش هستیم قابل توجه است.

کریپتو و Web3 شاهد توجه و پذیرش فزاینده ای از سوی رسانه ها، تنظیم کننده ها، مؤسسات مالی قدیمی و رهبران جهانی هستند. بنابراین به گفته سونن‌ شاین ارزهای دیجیتال به طور مداوم در حال افزایش ردپای خود هستند و بیشتر در اقتصاد جهانی بافته می شوند.

وی در مورد نگاهش به آینده ارز دیجیتال بیان می دارد که روی «تصویر بزرگ» تمرکز کرده است و پنج روند کلیدی را که باید در سال 2022 و بعد از به آن توجه نمود را فهرست می‌ کند:

1. توسعه زیرساخت های ارز دیجیتال

اقتصاد دیجیتال نیازمند ابزارها و خدماتی است که دسترسی و استفاده از ارز دیجیتال را تسهیل می‌ کند به همین دلیل است که زیرساخت ارزدیجیتال به رشد خود ادامه خواهد داد. این شامل صرافی ها، کیف پول ها و نرم افزارهای تحلیلی می شود.

از آنجایی که اقتصاد ارز دیجیتال و بازارهای مالی موجود به طور فزاینده‌ ای در هم تنیده می‌ شوند اینها احتمالاً برخی از قانع‌ کننده‌ ترین فرصت‌ های سرمایه‌ گذاری بلندمدت را فراهم می‌ کنند.

2. پروتکل های بیشتر از همیشه

مدیر عامل این شرکت می گوید که افزایش تعداد پروتکل های ارز دیجیتال مختلف سرسام آور است و کند نمی شود.

مرتب سازی از طریق این پروتکل ها همچون جدا نمودن گندم از کاه همچنان چالش برانگیز است و نیاز به دانش عمیق هم در مورد فناوری و بازار دارد.

3. گسترش Web3 و متاورس

مدیر عامل استدلال می‌ کند که تجربه Web2 توسط شرکت‌ های متمرکز بزرگ تعریف می‌ شود و کاربران محصول و ابزار تولید درآمد هستند. از سوی دیگر Web3 که به گفته مدیرعامل متاورس را شامل می‌ شود فرصت‌ هایی را برای آینده دیجیتالی نشان می‌ دهد که در آن کاربران داده‌ ها و ردپای دیجیتالی خود را در تمام نقاط کانونی تعامل اجتماعی مانند تجارت، بازی، سرگرمی، اخبار و شبکه های اجتماعی کنترل می‌کنند.

Web3 اسکریپت را تغییر می دهد و کاربران را به شیوه ای انقلابی توانمند می کند.

4. موارد استفاده NFT فراتر از هنر دیجیتال

به گفته او تکرار فعلی NFT عمدتاً به هنر دیجیتال محدود می‌ شود با این حال با ادامه تکامل آنها در طول سال‌ ها به موارد استفاده پیچیده‌ تر این امر تغییر خواهد کرد. این امر به ویژه در زمینه هایی مانند اصالت، منشأ و مالکیت و همچنین در بخش های مختلف از جمله مد، موسیقی، بازی، املاک و مستغلات و فروش بلیط دیده می شود.

5. مقررات و سیاست های جدید

Grayscale دریافته است که افزایش مقررات هم اجتناب ناپذیر و هم مفید است. او استدلال می‌ کند که ما هرگز ندیده‌ ایم که تنظیم‌ کننده‌ ها و سیاست گذاران در مورد اکوسیستم ارز دیجیتال آنطور که الان هستند درگیر شوند و توضیح دهند.

این امر باعث می‌ شود که مکالمه به این سمت سوق پیدا کند که چگونه این فناوری‌ های جدید زمانی که با چارچوب‌ های نظارتی مناسب ارائه می‌ شوند می‌ توانند شکوفا شوند، شرکت‌ های ارز دیجیتال را در ایالات متحده نگه دارند و یک استاندارد جهانی برای مقررات ارزهای دیجیتال تعیین کنند.

با بازگشت به اظهارات مدیرعامل در مورد اینکه این صنعت در یک سال چقدر پیشرفت کرده است او همچنین خاطرنشان کرد که به راحتی می توان فراموش کرد که ما هنوز در روزهای اولیه هستیم و این هیجان انگیزترین بخش در مورد ارز دیجیتل است.