4 ارز دیجیتال قابل توجه در سال 2022

برخلاف گذشته ارز دیجیتال در سال 2021 به جریان اصلی رسیده و کل سرمایه بازار ارزهای دیجیتال 3 تریلیون دلار را تحت الشعاع قرار داده است.

همانطور که وارد سال 2022 می شویم همه می خواهن بدانند که آینده ارز دیجیتال چگونه است. در حال حاضر توکن‌ های بلوچیپ مانند بیت‌ کوین و اتر برای هر کسی که حتی علاقه گذرا به «هدلینگ» داشته باشد آشناست. و با توجه به اینکه بیت کوین در حال حاضر به طور منظم حدود 60000 دلار و اتر 4000 دلار معامله می شود برخی از سرمایه گذاران ممکن است به دنبال ارزهای دیجیتال کمتر شناخته شده ای باشند که ممکن است بازدهی بیشتری را ارائه دهند. خوشبختانه برای آنها هیچ کمبودی در آلت کوین ها وجود ندارد. آلت کوین ها ارزهای دیجیتالی غیر از بیت کوین هستند که ممکن است به بازار بیایند و بعدا به نام اصلی تبدیل شوند.

در اینجا چهار ارز دیجیتال نوظهور را با ورود به سال 2022 مشاهده می کنیم.

شیبا اینو SHIB

در سال 2021 شناخت میم کوین عمومی شد و شیبا اینو که در کسری از یک سنت ارزش گذاری می شود در اواخر اکتبر به بالاترین حد خود رسید و در این روند به ارزش بازار نزدیک به 40 میلیارد دلار نزدیک شد. به نوبه خود طرفداران این توکن که شیب آرمی نامیده می شوند از رابینهود خواستند تا شیب را در پلتفرم ارز دیجیتال برنامه معاملات در دسترس قرار دهد.

سولانا SOL

سولانا در حال حاضر پنجمین ارز دیجیتال بزرگ جهان می باشد که با ارزش بازار بیش از 62 میلیارد دلار در سال 2021 صعود قابل توجهی داشته است. در اوایل نوامبر به بالاترین سطح تاریخ خود یعنی 260 دلار رسید و اکنون از 200 دلار معامله می شود.

SOL نماد اصلی شبکه بلاکچین سولانا است و ارزش سرسام آور آن نیز منعکس کننده چشم انداز رو به رشد این رمزارز می باشد. این بلاکچین به طور فزاینده ای به دلیل سرعت پردازش تراکنش های قوی خود مورد تحسین قرار گرفته است.

کاردانو ADA

درست پس از سولانا رمزارز کاردانو با ارزش بازار 55 میلیارد دلار قرار دارد که در سال 2021 نیز افزایش زیادی داشته است. این توکن با قیمت کمتر از 0.20 دلار وارد سال شد و تا اوایل سپتامبر به 3 دلار و سومین ارز دیجیتال بزرگ در جهان شد. ADA نیز از زمان اوج خود دور شده است و اکنون با 1.66 دلار معامله می شود.

کاردانو زاییده فکر چارلز هاسکینسون یکی از بنیانگذاران اتریوم است که پس از مخالفت با طرح های ویتالیک بوترین برای غیرانتفاعی نگه داشتن این بلاکچین اتریوم را ترک کرد. کاردانو به خودی خود نامی برای خود دست و پا کرده است و با توجه به اینکه در میانه بازار خرسی چند ماهه قرار دارد سال 2022 می تواند سالی پر از موفقیت برای این رمزارز باشد.

آوالانچ AVAX

در آغاز سال 2021 AVAX در حدود 3 دلار معامله می شد. AVAX توکن اصلی بلاکچین آوالانچ یکی از رقبای نوظهور اتریوم در حوزه قراردادهای هوشمند است. در اواخر نوامبر به بالاترین قیمت خود از 146 دلار رسید که به اندازه کافی خوب بود تا از دوج کوین پیشی بگیرد و به یکی از 10 ارز دیجیتال بزرگ جهان تبدیل شود. اکنون با بیش از 116 دلار معامله می شود و ارزش بازار آن بیش از 26 میلیارد دلار است.

کاردانوکاردانو
کاردانو$۰.۵۶۳۲۱۱۷,۳۱۳ تومان
سولاناسولانا
سولانا$۵۵.۶۸۱,۷۱۱,۶۰۳ تومان
AvalancheAvalanche
Avalanche$۳۳.۵۱۱,۰۳۰,۰۹۸ تومان
شیباشیبا
شیبا$۰.۰۰۰۰۱۲۳۵۰.۳۷۹۶۳۹۰۵۰۸۷۲ تومان
:fortune.com