1 دلیل برای خرید شیبا اینو Shiba Inu و 2 دلیل جهت عدم خرید آن

نکات کلیدی

  • قیمت شیبا اینو در دو هفته گذشته نزدیک به 44 درصد افزایش یافته است.
  • در حالی که این ارز دیجیتال در حال تبدیل شدن به یک ارز دیجیتال قوی‌ تر است اما هنوز کامل نیست.
  • قبل از خرید مهم است که نقاط قوت و ضعف شییبا اینو را در نظر بگیرید.

بازار ارز دیجیتال در طول سال گذشته رونق گرفته است اما هیچ ارز دیجیتالی به اندازه شیبا اینو رونق نداشته است. قیمت آن در سال گذشته حتی با وجود دو رکود قابل توجه بیش از 364008 درصد افزایش یافت.

اگرچهشیبا اینو از زمان بالاترین رکورد خود در اواخر اکتبر تغییر مسیر داده است اما اخیراً به مسیر خود بازگشته و تقریباً 44٪ در دو هفته گذشته افزایش یافته است.

اما شیبا اینو هنوز هم یک سرمایه گذاری مخاطره آمیز است. در حالی که یک دلیل وجود دارد که ممکن است اکنون به خرید آن فکر کنید اما دو دلیل نیز برای اجتناب از آن وجود دارد.

چرا شیبا اینو می تواند سرمایه گذاری مناسبی برای شما باشد؟

1. شما حاضرید قمار کنید

شیبا اینو ممکن است خطرناک باشد اما بحث در مورد رشد آن سخت می باشد. توسعه‌ دهندگان این ارز دیجیتال نیز تلاش می‌ کنند تا به شیبا اینو ابزار واقعی بیشتری بدهند که می‌ تواند به جذب بیشتر آن کمک نماید.

به عنوان مثال شیبا اینو با پروژه جدید خود یعنی شیبرس Shiberse به متاورس وارد خواهد شد. در حالی که اطلاعات کمی در مورد پروژه آینده وجود دارد متاورس یکی از پرطرفدارترین موضوعات سرمایه گذاری در حال حاضر است. گسترش به سوی متاورس می تواند به شیبا اینو کمک کند تا در رادار باقی بماند.

همچنین توسعه دهندگان در حال کار بر روی Shibarium هستند یک به روزرسانی بلاکچین که می تواند منجر به کاهش هزینه تراکنش در سراسر اکوسیستم شیبا شود. در حالی که انتظار نمی‌ رود این ارتقا تا اواخر سال جاری آغاز شود اما می‌ تواند به تبدیل شیبا اینو به ارز دیجیتال مقرون‌ به‌ صرفه‌ تر و در دسترس‌ تر کمک کند.

البته این به روز رسانی ها و توسعه ها تضمینی برای ادامه رشد شیبا اینو نیست. اما اگر پول نقد دارید و می‌ خواهید ریسک بیشتری را برای کسب درآمد بالاتر بپذیرید شیبا اینو می‌تواند سرمایه‌ گذاری برای شما باشد.

چرا بهتر است در حال حاضر از شیبا اینو اجتناب کنید؟

1. ممکن است برای همگام شدن با رقبا مشکل داشته باشد

در حالی که شیبا اینو گام‌ های بیشتری برای تبدیل شدن به یک ارز دیجیتال قوی‌ تر برداشته است اما همچنان در برابر رقبای خود با مشکل مواجه می باشد.

شیبا اینو در هسته خود یک کوین پرداخت است. از آن به عنوان نوعی معامله استفاده می‌ شود و بلاکچین آن به برنامه‌ های غیرمتمرکز dApps مانند بازارهای NFT و یا پروژه‌ های مالی غیرمتمرکز DeFi اجازه نمی‌ دهد.

این امر رقابت با شبکه‌ های بزرگ‌ تری مانند اتریوم، سولانا و کاردانو را دشوار می‌ نماید که همگی به dApps اجازه می‌ دهند. با توجه به اینکه NFT و DeFi برخی از بازارهایی هستند که سریع‌ ترین رشد را در فضای ارز دیجیتال دارند این امر شیبا اینو را در مضیقه قرار می‌ دهد.

از آنجایی که استفاده اصلی آن به عنوان یک کوین پرداخت است بزرگترین رقیب آن بیت کوین می باشد. در حالی که شیبا اینو سهم قابل توجهی از بازار را در سال گذشته به دست آورده است اما به هیچ وجه به بیت کوین نزدیک نیست. ارزش بازار بیت کوین بیش از 800 میلیارد دلار می باشد در حالی که شیبا اینو در حال حاضر حدود 16 میلیارد دلار است.

اگر شیبا اینو بخواهد به یک رقیب واقعی در بازار ارز دیجیتال تبدیل شود به ابزار بیشتری نیاز دارد. اگرچه گام‌ هایی در مسیر درست برداشته است اما ممکن است برای همگام شدن با ارزهای دیجیتال قوی‌ تر کافی نباشد.

2. رشد آن بیشتر بر اساس هایپ است

شاید بزرگترین ریسک سرمایه گذاری در شیبا اینو این باشد که در گذشته به شدت تبلیغات شده است. شیبا اینو در ابتدا به عنوان تقلیدی از دوج کوین ایجاد شد و پس از رشد فوق العاده شروع به توسعه استفاده در دنیای واقعی کرد.

شیبا اینو در تضاد کامل با ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین و اتریوم است که برای حل مشکلات خاص ایجاد شده اند. شیبا اینو در سال گذشته در میان شوق مردم به ارزدیجیتال به شهرت رسید و رشد شهاب‌ آمیز آن عمدتاً به دلیل خرید انبوه سرمایه‌ گذاران خرده‌ فروشی برای افزایش قیمت بود.

نگرانی دیگری که در مورد شیبا اینو وجود دارد این واقعیت است که فقط 10 حساب نزدیک به 65٪ از تمام کوین های موجود را کنترل می کنند. و بیش از 81 درصد از تمام کوین ها متعلق به 100 حساب است. اگر هر یک از این حساب‌ های بزرگ کوین های خود را بفروشند می‌ تواند منجر به موج‌ های عظیمی از نوسانات شود.

اگرچه شیبا اینو مزایای خود را دارد اما برای همه مناسب نیست و این یکی از ارزهای دیجیتال پرخطرتر است بنابراین مطمئن شوید که اگر تصمیم به خرید دارید می‌دانید با چه جیزی رو به رو هستید. با کمی تحقیق و آماده سازی می توانید تشخیص دهید که آیا شیبا اینو برای شما مناسب است یا خیر.

شیباشیبا
شیبا$۰.۰۰۰۰۱۲۳۵۰.۳۷۹۶۳۹۰۵۰۸۷۲ تومان
:www.fool.com