چرا بیت کوین، اتریوم، دوج کوین و شیبا اینو سقوط کردند؟

ارزهای دیجیتال امروز از سقوط بازار در امان نبوده اند. چه اتفاقی افتاده است؟

به جرات می توان گفت که امروز بازار ارزهای دیجیتال در حال سقوط است زیرا بازار تقریباً تمام دارایی های خود را در مورد اخبار حمله روسیه به اوکراین می فروشد. پرخطرترین دارایی‌ها مانند ارزهای دیجیتال بیشترین آسیب‌ را دیده اند.

در 24 ساعت گذشته بیت کوین (BTC -3.14٪) تا 11.2٪، اتریوم (ETH -4.55٪) 15٪، دوج کوین (DOGE -6.91٪) 18.2٪ و شیبا اینو (SHIB -8.44٪) سقوط کرده اند. فروش یک شبه به اوج خود رسید و با باز شدن بازارهای سهام در ایالات متحده به نظر می رسید ارزش ارزهای دیجیتال تا حدودی تثبیت شده است.ارزهای دیجیتال امروز از سقوط بازار در امان نبوده اند.

روسیه اواخر روز چهارشنبه حمله به اوکراین را آغاز نمود و این امر باعث شد که سرمایه گذاران دارایی های پرخطر را در یک حرکت سریع بفروشند. از آنجایی که بازارهای ارز دیجیتال 24 ساعت در روز باز هستند ابتدا درد در آنجا احساس شد اما سهام امروز نیز به شدت کاهش یافته است.

ماه‌ هاست که ارزهای دیجیتال با بازار سهام ارتباط دارند و معمولاً نوسان‌ پذیرتر از بازار هستند به این معنی که حرکات آنها از سهام معمولی بزرگتر است. ما امروز شاهد این هستیم که سرمایه‌ گذاران از دارایی‌ های پرخطر فرار می‌ کنند و دارایی‌ هایی را می‌ خرند که امن‌ تر به نظر می‌ رسند مانند سهام شرکت‌ ها و نفت. درست یا غلط این واکنش کوتاه مدت بازار است.

ما اکنون شاهد استرس بیشتری بر دوام بلند مدت اقتصاد ارز دیجیتال هستیم که در یک دهه گذشته شاهد آن بوده ایم. برخی از کشورها ارزهای دیجیتال را ممنوع می‌ کنند، برخی دیگر شروع به تنظیم آن کرده‌ اند و برخی دیگر سعی می‌ کنند با آن مانند هر دارایی مالی عادی در یک بانک متمرکز رفتار کنند. در همین حال سرمایه‌ گذاران سنتی در بازار سهام به سمت ارزهای دیجیتال رفته‌ اند و برخی از نوسانات بازار را با خود به همراه دارد که در مورد سهام می‌ بینیم.

روزهایی مانند این یادآور آن هستند که باید تمرکز خود را بر آنچه در اقتصاد ارز دیجیتال ساخته می‌ شود حفظ کنید. ارزهای دیجیتالی که در درازمدت موفق هستند احتمالاً بیشترین سود را ایجاد می کنند خواه از طریق زیرساخت پرداخت، NFT ها و یا هر نوع ارزش دیگری باشد.

همچنین گمان نمی رود چنین روزی دلیلی برای فروش وحشتناک باشد. هیچ تغییر اساسی در اقتصاد و یا در خود ارزهای دیجیتال ایجاد نشده است و ما نمی دانیم که آیا حمله به اوکراین منجر به درگیری بیشتر خواهد شد یا خیر. بنابراین در حالی که بازار در حال حاضر ترسناک است این ترس ممکن است دوام نیاورد.

بیت کوینبیت کوین
بیت کوین$۲۹,۴۳۶۹۰۴,۸۶۲,۷۶۱ تومان
اتریوماتریوم
اتریوم$۱,۹۵۶.۴۶۰,۱۴۰,۳۵۹ تومان
دوج کویندوج کوین
دوج کوین$۰.۰۸۵۳۹۶۲,۶۲۵.۱ تومان
شیباشیبا
شیبا$۰.۰۰۰۰۱۱۷۰.۳۵۹۶۵۸۰۴۸۱۹۴ تومان
:www.fool.com