رمزارز بنکور Bancor (BNT) چیست و نحوه عملکرد آن چگونه است؟

بنکور چیست؟

بنکور متشکل از یک سری قراردادهای هوشمند است که تبدیل زنجیره ای توکن ها را مدیریت می کند. این پروتکل تبدیل توکن ها را بدون نیاز به صرافی آسان و سریع می نماید. قراردادهای هوشمند پروتکل، استخرهای نقدینگی را مدیریت می کنند که توکن های مختلف موجود در شبکه را به هم متصل می کنند.

توکن اصلی مورد استفاده در شبکه بنکور توکن BNT است. در حال حاضر بنکور و یونی سواپ پیشتازان این روند جدید DeFi هستند.

بنکور یک پروتکل بلاکچین است که به کاربران اجازه می دهد تا توکن های مختلف ارزهای دیجیتال را به جای معامله در صرافی های ارز دیجیتال مانند کوین بیس به طور مستقیم و فوری معامله کنند.

نکات کلیدی

  • بنکور یک شبکه مالی غیرمتمرکز می باشد که به دنبال تامین نقدینگی به کوین های کوچک و خرد و بازدهی برای تامین کنندگان نقدینگی است.
  • بنکور از دو لایه توکن استفاده می کند که استخر نقدینگی و عملکرد آن را تسهیل می نماید: BNT و ETHBNT.
  • بنکور و رقیبش یونی سواپ رهبران موج جدیدی از سیستم های مالی غیرمتمرکز یعنی دیفای هستند.

درک بنکور

طبق وب سایت بنکور این شبکه یک پروتکل نقدینگی بر روی زنجیره است که معامله خودکار و غیرمتمرکز را در اتریوم و بین بلاکچین ها امکان پذیر می کند. وایت پیپر آنها مورخ 18 مارس 2018 بیان می کند که: بنکور تعیین قیمت خودکار و مکانیزم نقدینگی مستقل را برای توکن ها در بلاکچین های قرارداد هوشمند امکان پذیر می کند.

استخرهای نقدینگی رمزارز بنکور

بسیاری از کوین های کریپتو کوچک با توجه به ارزش بازارشان و اینکه آیا در یک صرافی فهرست شده‌اند یا نه نقدینگی ندارند. هزینه‌ های تراکنش می‌ تواند از هزینه‌ه ای نقد شونده‌ ترین ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و اتریوم بیشتر باشد.

برای معامله‌ گرانی که می‌ خواهند با کوین های کوچک و یا خرد معامله کنند توکن هوشمند بنکور و فناوری قراردادهای هوشمند امکان خرید و فروش این نوع کوین ها را فراهم می‌ کند و با حداقل اصطکاک و هزینه فروخته می شود.

یک تراکنش استاندارد ارز دیجیتال که در یک صرافی ارز دیجیتال انجام می‌ شود خواه یک صرافی متمرکز و یا یک صرافی غیرمتمرکز باشد شامل انتقال توکن‌ ها بین دو طرف است: خریدار و فروشنده که صرافی به‌ عنوان بازارساز عمل می‌ کند.

توکن شبکه بنکور BNT

هدف بنکور حذف واسطه با ایجاد یک رمزارز ذخیره است که آن را Bancor Network Token (BNT) می نامند و یک مکانیزم معامله خودکار که در آن قیمت ها و حجم معاملات به طور خودکار از طریق پروتکل کنترل می شوند.

رمزارز ذخیره بومی بنکور یعنی BNT رمزارز ذخیره پیش‌ فرض برای تمام توکن‌ های هوشمند ایجاد شده در شبکه بنکور است. یکی از وعده‌های ICO BNT این بود که سرمایه‌ گذاران در این کوین مانند سایر کوین های کریپتو از کارمزد تراکنش بهره خواهند برد.

پروتکل بنکور بین توکن های مختلف سازگار با ERC-20 تبدیل می شود. هر توکن هوشمند به قراردادهای هوشمندی مرتبط است که ذخایر سایر توکن‌ های ERC-20 را در خود نگه می‌ دارد. توکن ها به صورت داخلی بر اساس این ذخایر و بسته به حجم درخواست های کاربر تبدیل می شوند.

اساساً توکن های هوشمند را می توان به عنوان کوین هایی در نظر گرفت که ارزش پولی سایر کوین های مجازی سازگار را در خود نگه می دارند.

پروتکل بنکور از تمام توکن های ارز دیجیتال که با فرمت ERC-20 سازگار هستند پشتیبانی می کند. هر توکن هوشمند ایجاد شده در شبکه بنکور با ERC-20 نیز سازگار است و بنابراین با سایر توکن های موجود در شبکه سازگار می باشد.

چه چیزی بنکور را منحصر به فرد می کند؟

بنکور تبدیل یکپارچه توکن های مورد استفاده در شبکه را امکان پذیر می نماید. این امر نیاز به صرافی و یا پلتفرم های شخص ثالث را از بین می برد. این پروتکل همچنین چندین استخر خودگردان را برای توکن های پشتیبانی شده توسط شبکه حفظ می کند.

منحصر به فرد بودن بنکور در هدف آنها جهت ایجاد نقدینگی برای آلت کوین ها و پاداش دادن به ارائه دهندگان نقدینگی است. این پروتکل به طور یکنواخت توکن های ارز دیجیتال مختلف را بدون دخالت شخص ثالث به توکن های دیگر از جمله آنهایی که بر روی بلاکچین های دیگر اجرا می شوند تبدیل می کند.

BNT توکن اصلی این پروتکل پیش‌ فرض برای تمام توکن‌ های هوشمند ایجاد شده در شبکه است. ایجاد توکن های هوشمند توسط بنکور اولین مورد از نوع خود است که از طریق فناوری بلاکچین ساخته شده است. هدف اصلی این پروتکل جهت ایجاد توکن های هوشمند ارائه راه حلی پایدار برای مشکلات نقدینگی است و از این رو آن را از سایر سازندگان بازار متمایز می نماید.

ایمنی شبکه بنکور چگونه است؟

توکن هوشمند این پروتکل به معامله گران اجازه می دهد تا نقدینگی را برای استخرهای موجود در شبکه فراهم کنند. هر کسی می تواند نقدینگی را به استخرها کمک کند.

هنگامی که ارائه دهندگان نقدینگی آن را به یک استخر کمک می کنند واجد شرایط دریافت پاداش برای معاملاتی هستند که از طریق استخر انجام می شود. ارائه دهندگان نقدینگی توکن های استخری را دریافت خواهند کرد که نشان دهنده درصدی از کل سهام آنها است.

خرید توکن شبکه بنکور BNT

این شبکه میلیون‌ ها دلار از طریق استیکینگ به دست آورده است که بین سهام داران توکن BNT توزیع می‌ شود. چندین صرافی که از BNT پشتیبانی می کنند عبارتند از Binance، Coinswitch و ZenGo.

بنکوربنکور
بنکور$۱.۴۵۴۴,۴۹۰ تومان