آیا تا پایان سال 2021 یک صفر از شیبا اینو Shiba Inu کم خواهد شد؟

در بین میم کوین ها بیشترین انتظار از شیبا اینو می رود که قبل از سال 2022 ارزش پیدا کند. اما آیا واقعاً این اتفاق خواهد افتاد؟

در آغاز قرن بیستم هیچ مدل سرمایه گذاری به اندازه سهام قابل اعتماد نبود. اگرچه سهام جنبه‌ های منفی خود را داشت اما مردم همچنان آنها را به سرمایه گذاری‌ های دیگر مانند طلا، نفت، مسکن و اوراق قرضه ترجیح می‌دادند تا از مزایای خوبی برخوردار شوند. در حالی که رمزارزهای اصلی مانند بیت‌ کوین و اتریوم هنوز در جریان هستند دیگر میم کوین‌ ها مانند شیبا اینو و دوج کوین ارزشی به دست می‌ آورند که هرگز نداشته اند.

میم کوین ها ارزهای دیجیتالی هستند که از میم ها و جوک های آنلاین به وجود آمده اند. دوج کوین اولین میم کوینی بود که در سال 2013 معرفی شد. اگرچه به عنوان یک مدل سرمایه گذاری منحصر به فرد و عجیب تلقی می شد مردم فقط در مورد آن صحبت کردند اما سرمایه گذاری نمی کردند. سال‌ها بعد در سال 2020 دوج کوین پس از جنبش ردیت توسط سرمایه‌ گذاران وفادار خود که از ردیت برای ترند این میم کوین استفاده کردند و به جریان اصلی رسید. در نهایت دوج نیز در رویدادهای ورزشی به عنوان منبع پرداخت پذیرفته شد و AMC Entertainment نیز درهای خود را به روی ارزهای دیجیتال باز نمود. سپس میم کوین های جدیدی ایجاد گشت که یکی از آنها شیبا اینو است. امروزه شیبا اینو دیگر به عنوان یک کپی از دوج کوین دیده نمی شود زیرا این میم کوین موفق شد برای مدت کوتاهی دوج را به عقب براند و جایگاه هشتم خود را در لیست 10 رمزارز برتر به خود اختصاص دهد. قیمت شیبا اینو همچنین در تاریخ 27 اکتبر به بالاترین سطح تاریخ خود یعنی 0.00008841 دلار آمریکا رسید و در مجموع 17335194 درصد از زمان آغاز به کار را ثبت کرد. اما به نظر می رسد کاهش یک صفر از ارزش شیب هنوز یک واقعیت دور باشد.

در این مقاله عملکرد شیبا اینو را بررسی کرده و در مورد اینکه آیا این میم کوین می‌ تواند به زودی یک صفر دیگر از قیمت خود را کاهش دهد یا خیر بحث می‌ کنیم.

شیبا اینو توسط یک فرد و یا افرادی ناشناس به نام "ریوشی" بر اساس شبکه اتریوم در آگوست 2020 ایجاد شد. شیب خود را به عنوان قاتل دوج کوین معرفی می کند. در حال حاضر شیبا اینو در حال انتقال از اثبات کار (PoV) به اثبات سهام (PoS) است زیرا اتریوم در حال تغییر می باشد. این میم کوین پس از موفقیت دوج در سال 2020 ایجاد شد.

مشابه دوج کوین قیمت شیا اینو نیز برای مدت طولانی قبل از رسیدن به جریان اصلی پایین بود. در ابتدای اکتبر 2021 ایلان ماسک پدرخوانده دوج کوین تصویری از توله سگ شیبا اینو خود را در توییتر منتشر نمود. این حرکت ماسک تأثیر مستقیمی بر شیب داشت زیرا نشان دهنده نزدیک شدن به افزایش قیمت بود. سپس طوماری در Change.org که از پلتفرم رابینهود درخواست می‌کرد تا شیبا اینو را به مجموعه معاملاتی خود اضافه کند بیش از 300000 امضای آنلاین را نیز به دست آورد. این امر در نهایت منجر به افزایش شدید قیمت شد که شیب را به رکورد بسیار بالایی سوق داد. آماده‌ سازی برای راه‌ اندازی مجموعه‌ای از توکن‌ های غیرقابل تعویض (NFT) حاوی 10000 کاراکتر شیبوشی نیز به افزایش قیمت آن کمک کرد. علاوه بر این مردم شیبا اینو را از روی FOMO (ترس از دست دادن) می خریدند. اما پس از این رالی قیمت شیبا اینو به وضعیت متوسط ​​بازگشته است. در زمان نگارش این مقاله شیبا اینو 0.00004141 دلار آمریکا بود.

شیب چگونه توجه افراد را جلب می نماید؟

در حالی که بحث های زیادی در مورد اینکه آیا شیبا اینو از رادار خارج است یا خیر وجود دارد این میم کوین در واقع در حال ثبت پیشرفت های کوچک و شکستن نقاط عطف جدید است. اخیراً اکانت رسمی توییتر شیب از 1.8 میلیون دنبال کننده فراتر رفته و از رسانه های اجتماعی دومین ارز دیجیتال پر طرفدار جهان یعنی اتریوم پیشی گرفته است. این امر نشان می دهد که ارتش شیب در حال بازی برای گسترش محبوبیت توکن دیجیتال است.

نگاهی به تاریخ

حوزه ارز دیجیتال بسیار بی ثبات است و همه پیش بینی ها در اینجا به واقعیت نمی پیوندند. با این حال برای پیش بینی آنچه که نزدیک تر است می توانیم نکاتی را از تاریخ الهام بگیریم. به طور مشابه افزایش ناگهانی قیمت شیبا اینو را می توان با افزایش قیمت ریپل و لایت کوین در گذشته مقایسه نمود. با توجه به روندی که آنها پیشنهاد می کنند قیمت شیبا اینو ممکن است به زودی به سمت کاهش 90 درصدی حرکت کند. بله قیمت ریپل در سال ۲۰۱۸ به 3.3778 دلار آمریکا از 0.0054 دلار قبلی خود با رکورد 62452 درصد افزایش یافت. لایت کوین نیز در یک بازه زمانی بسیار کوتاه با افزایش 24613 درصدی مواجه شد. با این حال هر دو ارز دیجیتال خیلی زود پس از افزایش قیمت سقوط 90 درصدی را تجربه کردند.

آیا شیبا اینو می تواند امسال یک صفر دیگر را کاهش دهد؟

بسیار بعید است که شیب یک صفر دیگر از قیمت خود در سال جاری کاهش دهد. اما در مدت طولانی این امر می‌ تواند امکان‌ پذیر باشد زیرا سرمایه‌ گذاران کیف پول پیشنهاد می‌ کنند که شیبا اینو پتانسیل این را دارد که یک سرمایه‌ گذاری بلندمدت عالی باشد. پیش‌ بینی قیمت آن برای پایان سال ۲۰۲۱ به میزان 0.000048 دلار آمریکا است اما مواردی وجود دارد که قیمت آن می‌ تواند تا پایان سال 2022 به 0.000098 دلار آمریکا افزایش یابد. بر اساس این پیش بینی ها شبب در اواخر سال 2022 و یا اوایل سال 2023 صفر خواهد شد.

شیباشیبا
شیبا$۰.۰۰۰۰۰۷۱۹۰.۳۶۲۵۶۳۶۶۲۹۵۲ تومان